Už v detstve ste počúvali, že máte roztomilé kučierky ako anjelik a neubránili ste sa obdivným pohľadom. Vám sa však zdá, že mať vlnité či kučeravé vlasy nie je až taká výhra. Často konštatujete, že by ste svoje lokne vymenili za rovnú dlhú hrivu. Avšak matka príroda rozhodla za vás a vám nezostáva nič iné, len túto skutočnosť akceptovať a prostredníctvom správnych prípravkov vyčariť na vašej hlave skvelý účes.

Ak ste majiteľkou hustých kučeravých vlasov, nevyhnutná je správna starostlivosť. Ideálne sú dlhé účesy. Svetoví kaderníci maximálne odporúčajú horné vlasy prestrihať dopostupna. Nemali by ste zabúdať na suché končeky, ktoré treba pravidelné podstrihávať. Kučeravé vlasy sú často suché, vhodné je používať špeciálne prípravky na tento typ vlasov, pričom platí, že balzam sa nanáša od polovice vlasov ku končekom. Od korienkov ho nanášame len v prípade extrémne suchých vlasov.

Nevhodné je mokré vlasy česať a ísť s nimi spať. Pre tento typ vlasov sa odporúča kozmetika, ktorá obsahuje polyméry a tekuté štruktúry, ktoré vlasom dodávajú elasticitu.

Trošku ťažšiu situáciu majú vlastníčky jemných vlnitých vlasov, ale pri dodržiavaní niekoľkých zásad, voľbe správneho strihu a používaní vhodnej vlasovej kozmetiky, nepredstavuje ani tento typ vlasov žiadny výraznejší problém. Podobne ako pri kučeravých vlasoch sa odporúča špeciálne prestrihanie, ktoré vlasom dodá objem. Dôležitá je správna vlasová kozmetika, ktorá vlasom dodáva vlhkosť, tvaruje vlny a dodáva lesk. Najlepšie vám však v tomto smere poradí skúsený kaderník.

Vhodným riešením pre kučeravé a vlnité vlasy je žehlenie vlasov. Pri dlhodobejšom používaní sú však vlasy poškodené a bez života. Odporúča sa využívať len príležitostne. Na dlhodobejšie vyrovnanie vlasov sa používa špeciálna trvalá, po ktorej sú kučeravé vlasy rovné.  Nevýhoda je v tom, že nezabránite kučeraveniu vyrastajúcich vlasov.
Foto: SXC.hu