Pokiaľ ste ešte o tvárovej gymnastike nepočuli, je najvyšší čas ju vyskúšať. Ide o skvelé cvičenia, vďaka ktorým bude vaša pleť pružnejšia, dôkladne sa prekrví, nadobudne prirodzený lesk a farbu a tvorba vrások ju bude zďaleka obchádzať. Povenujte sa svojej pleti pár minút denne a výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Začať môžete ihneď!

Precvičujte tvárové svaly

Každodennou komunikáciou a mimikou tváre síce precvičíte množstvo svalov, stále sú to však tie isté. Z toho prirodzene vyplýva, že ostatné svaly sú nečinné a pribúdajúcim vekom ochabujú. Praktizovaním tvárovej gymnastiky dáte do pozoru všetky svaly potrebné k dodržiavaniu mladistvého vzhľadu vašej pokožky.

Okolie očí bez vrások

Počas vykonávania tohto cviku dbajte na to, že pokožka očného okolia je veľmi jemná, preto cvik vykonávajte mimoriadne opatrne. Vankúšikmi prstov jemne pritlačte pokožku na vonkajšej strane očí. Potiahnite ju, ako by ste to spravili, keď chcete zo seba spraviť Číňana. Cvik vykonajte niekoľko krát s tým, že zakaždým potiahnete pokožku ďalej. Pozitívum tohto cviku je zároveň v tom, že ušetríte kopec peňazí za drahé očné krémy.

Pekné líčka

Lícne svaly spevníte a zabránite ich ochabovaniu tak, ak niekoľkokrát nahromadíte vo svojich lícach čo najviac vzduchu. Chvíľu ponechajte líca nafúknuté vzduchom a následne ho pomaly vydýchnite. Rovnaký účinok pre vaše lícne svaly má aj cvik pri, ktorom vtiahnete líca dovnútra (akoby ste chceli, nech sa vám vnútorné strany líc dotýkajú). V tejto polohe sa pokúste usmiať.

Ďalší cvik na spevnenie svalov okolo úst, líc a pier vykonávajte pomaly a dôsledne: Začnite vyslovovať všetky samohlásky (a, e, i, o, u). Urobte tak niekoľko krát po sebe a dbajte pri tom na precíznosť.

Zvodné pery

Ak momentálne nemáte partnera, ktorého by ste mohli v rámci tohto cviku obsypať bozkami, úplne postačí, ak sa na seba budete pozerať do zrkadla J Pery našpúľte ako najviac to pôjde a v tejto polohe zotrvajte niekoľko sekúnd. Následne sa na seba zoširoka usmejte tak, aby bolo vidieť vaše spodné i horné zuby. Pre dosiahnutie vzhľadu plných a zvodných pier poctivo opakujte niekoľko krát za sebou.

Dvojitá brata – čo to je?

Pravidelným a precíznym praktizovaním tohto cviku sa jej naozaj vyhnete, alebo ju minimálne do značnej miery zredukujete. Bradu oprite o prsty svojej ruky z hornej strany. Zatlačte na prsty tak, že malým pootvorením úst vyviniete tlak v časti brady. V tejto fáze zotrvajte niekoľko sekúnd. Opakujte 10 krát.

Radi by sme zdôraznili, že pre celkový vzhľad vašej pleti je dôležitý i váš životný štýl. Pokiaľ konzumujete zdravé jedlá a dodržiavate pitný režim, máte polovicu úspechu za sebou.