Cítite sa dostatočne pohodlne, zdravo, nič podstatné a viditeľné vám nechýba, no aj napriek tomu máte pocit, že by ste mohli pre seba spraviť niečo navyše? Poobzerajte sa po dostupných, finančne nie veľmi náročných zdrojoch zdravia, ktoré vám dodajú okrem dobrého pocitu aj potrebnú energiu. Tú často mnohé z vás, milé dámy, určite postrádajú práve v zimných mesiacoch, je tak?

Dokráčajte k energii

Najbežnejším, najjednoduchším a najprirodzenejším pohybom, aký človek robí, je, samozrejme, chôdza. Tak prečo z nej nevyťažiť to najlepšie, keď môžete? Dajte si pre zmenu zaujímavé novoročné predsavzatie, že sa vyberiete minimálne štyrikrát do týždňa na prechádzku so svojim partnerom, kamarátkou alebo psom a strávite na nej približne pol hodinu. Neponáhľajte sa a vychutnávajte si chvíľku pre seba! Pokojne si dajte do uší obľúbenú hudbu alebo sa s partnerom rozprávajte, ale popritom nezabudnite zhlboka dýchať a prečisťovať si pľúca.

Na takéto večerné prechádzky sa vyberte skôr na menej obývané alebo autami „nepoškvrnené“ miesta, tam, kde je ticho a kde si môžete zrelaxovať myseľ a telo po pracovnom alebo školskom dni. Nehovoriac o tom, že pri pravidelných svižných prechádzkach okrem toho, že prídete na nové myšlienky a usporiadate si svoje pocity, aj spálite nejaké kalórie, čo bez akýchkoľvek pochýb len prospeje vášmu zdraviu. Nezáleží na tom, či pôjdete naozaj vychádzkovým tempom alebo rýchlou chôdzou, majte stále na zreteli, že robíte dobre, ak sa vyberiete von a kráčate.

Víkendy plné aktivít

Je jasné, že cez pracovný týždeň nemáte voľného času na rozdávanie, a tak sú pre vás víkendy akýmsi vykúpením. Nerobte však takú chybu, že celé dva dni strávite v posteli a nepohnete ani prstom, ale využite tento čas efektívnejšie. Aj počas chladných dní sa odhodlajte a vyberte sa do prírody, trošku mrazu predsa nikomu neuškodí. Nezabudnite sa však dostatočne naobliekať, natiahnuť hrubé ponožky a snehové bláznovstvo sa môže začať. Ak máte deti, zoberte si sánky alebo lopáre a párkrát s nimi vybehnite na blízky kopec. Nielenže zažijete kopec zábavy so svojimi malými pokladmi, budete na čerstvom vzduchu testovať imunitný systém, ale sa aj spomienkami vrátite do svojho detstva, kedy čas strávený mimo štyroch stien s elektronikou bol nevyhnutnosťou. Doprajte svojim deťom to, čo ste zažívali vy a oni vám budú za to nepochybne vďačné.

Svojmu zdraviu určite napomôžete aj vtedy, keď sa vyberiete na ľahkú zimnú túru. Avšak, pozor! Nemyslíme tým rovno Tatry, ale menší kopec, kde chodí viacero ľudí a na jeho vrchu je otvorená chata, kde sa môžete po zvládnutí výstupu zohriať, dať si teplý čaj, najesť sa a preschnúť. Zvoľte takú turistiku, ktorú zvládne každý člen vašej rodiny a spravte si zo zdravého výletu aj rodinnú seansu, kde sa budete rozprávať, smiať a zažijete pekný deň s milovanými.

Nezabudnite si však pri mrazivom výlete so sebou zabaliť aj termosku plnú horúceho čaju či ovocie, ktoré vám dodá energiu a potrebné vitamíny. Starajte sa o svoje zdravie každý deň a ono sa vám odvďačí nezlomnou imunitou!

Foto na titulke: Pixmac.sk, Oldmaison – flickr