Krása slovenskej prírody – to neznamená len dychberúce výhľady, čerstvý svieži vzduch, romantické prechádzky v zasneženom lese. Neoddeliteľnou súčasťou pobytu v našich horách je aj kvalitná slovenská gastronómia.

Po dobrej lyžovačke, či jednoduchej túre vo Vysokých Tatrách vyhladne nejednému športovému nadšencovi. Rýchle a výdatné zahnanie hladu počas lyžovačky niekde v bufete pod svahom, čo to teplé do žalúdka v tekutom stave, alebo len rýchly lepený chlebík počas prechádzky v zasneženom lese. Takto v skratke môžeme opísať rýchly a častý spôsob dobíjania energie počas pobytu v zimnej tatranskej prírode.

Elegancia

Po dlhom dni na čerstvom vzduchu si ale zaslúžite večeru, ktorá váš deň korunuje jedinečnosťou. Príjemné chvíle strávite aj v reštaurácii Grand Hotela Praha. Elegantný priestor, ktorý dizajnéri zaodeli do neutrálnych tónov sivej a béžovej farby, nie je vybraný náhodne.

Neutrálne farby okolia totiž dovolia vašim zmyslom naplno sa venovať vyberanému jedlu, ktoré vám v reštaurácii naservírujú na tanier. Vašu pozornosť nebudú rozptyľovať žiadne nevhodné farby, či doplnky interiéru. Zrakové vnemy ustúpia do úzadia, aby vašim chuťovým bunkám dovolili sústrediť sa na nové chute.

Slovenské, aj svetové

Koľko ľudí, toľko chutí. Týmto heslom sa riadi aj personál v reštaurácii. Čašníci sú vždy oboznámení aktuálnou ponukou, ochotní pomôcť správne si vybrať podľa vašej chuti. Výber jedál je pestrý v každom ročnom období.

Zvlášť obľúbené sú jedálne lístky s ponukou jedál, v ktorých prím hrajú sezónne ingrediencie pripravené nielen podľa tradičných receptov slovenskej kuchyne, ale aj svetových šéfkuchárov.

Jesenné menu

Máte radi tradičné slovenské chute? Vaše chuťové poháriky uspokoja jedlá z Jesenného menu. Ak navštívite spomínanú hotelovú reštauráciu v Tatranskej Lomnici so zahraničnými hosťami, za tradície slovenskej gastronómie sa nebude hanbiť. Tí najlepší kuchári ponúknu na tanieri kulinársky zážitok napríklad v podobe konfitovaného kačacieho stehna, fritovaného bravčového bôčiku, či ľahkého šalátu z pečenej tekvice.

Nie je tajomstvom a šéfkuchár môže byť na to právom hrdý,  že všetky ingrediencie si dôkladne vyberá od lokálnych dodávateľov. Bylinky, ktoré dodávajú jedlám nezameniteľnú arómu, si v kuchyni dopestujú sami, takže čerstvosť je vždy zaručená.

Detské menu

Ak vám budú v reštaurácii robiť spoločnosť deti, z večere budú mať takisto hravé spomienky. Detské menu v podobe omaľovánky, ktorú si môže vymaľovať, zaujme aj najmenších gurmánov. Na výber majú zo sladkých palaciniek, či kuracieho mäska, samozrejme aj s polievkou.

Niečo na pitie?

Ku kvalitnému menu bezpochyby patrí aj aperitív. Či už pred jedlom alebo po ňom, výber je rozmanitý. Patriotizmus je evidentný aj z ponuky vínnej karty. Množstvo vín zo slovenských viníc a pivníc, z rôznych oblastí Slovenska ponúka širokú škálu aj pre náročných hostí.

Kto by si chcel dožičiť zmenu a spoznať nové chute, v ponuke nájde aj vína európskej a svetovej produkcie. Ak nie ste znalcom v oblasti vína, no radi zažívate nové chvíle a pôžitky z tohto božského moku, sú vám k dispozícii skúsení somelieri. Tí vás radi usmernia a obohatia o nové poznatky o pestovaní, spracovaní, či pití vína. Ochotne vám poradia pri výbere toho najlepšieho vína a pomôžu vybrať to najvhodnejšie pre vás.

Grand Lounge

Vychutnali ste si výdatnú večeru, ste unavení, no aj napriek tomu máte chuť na spoločnosť? Je tu pre vás možnosť posedieť si v hotelovom Grand Lougne.  Na mieste, kde si môžete s pohárikom v ruke len tak posedieť, vnímať atmosféru pokoja a harmónie, dáte dokonalú bodku za krásnym dňom.

Podmanivá atmosféra Lounge baru je doplnená nevtieravou hudbou. Nenapraviteľní romantici ocenia teplo sálajúce z mramorového kozuba a praskajúci oheň v kozube. Súčasťou Lounge baru je Aperitív bar, ktorý je zároveň jeho fajčiarskou časťou.

Romantika pri sviečkach

Len blázon by si nechal ujsť možnosť romantickej večere pre dvoch pri blkotajúcom krbe a sviečkach. Ak túžite so svojím partnerom po intimite a romantike so všetkým, čo k nej patrí, aj tieto vaše túžby vám vedia v hoteli splniť do bodky. Ako hovorí známe slovenské príslovie: „Láska ide cez žalúdok“. Túto múdrosť našich starých mám si personál hotela vzal k srdcu.

Privátne wellness, romantické prostredie, no hlavne menu pre zaľúbencov vás prenesie do rozprávky. Lahodné štvorchodové menu s úžasným výhľadom, ochotná a diskrétna obsluha, ktorá sa po celý večer bude starať o nerušený a dokonalý priebeh vášho romantického zážitku.

Odporúčaný dresscode

Ak sa rozhodnete vychutnať si chvíle spoločného stolovania s vaším partnerom, obchodnými partnermi, či blízkymi, aby ste sa vyhli nepríjemnostiach, odporúčame oboznámiť sa s pravidlami reštaurácie.

Pri návšteve reštaurácie hotel odporúča dodržiavať smart casual dress code. Pretože tak ako vám šéfkuchár prejaví svoju úctu spôsobom servírovania menu, hostia prejavia úctu výberom svojho odevu.

Večera ako spoločenská udalosť

Večeru v Grandhoteli Praha môžeme právom považovať za spoločenskú udalosť. Kvalitné a elegantne naservírované menu, spojené s decentným oblečením hostí, ochotným a usmiatym personálom vytvárajú dokonalý kulinársky zážitok z večere na tak jedinečnom mieste, akým Grandhotel Praha nepochybne je.

Ilustračné foto: pixabay.com