Presvetlené interiéry a krásne otvorené terasy chce mať každý vo svojej domácnosti. Túžime po slnkom zaliatych izbách a dennom svetle v každom ročnom období. Avšak, až keď príde prvé leto a dlhé dni, počas ktorých slnko doslova praží do bytu či domu, začnú ľudia uvažovať o kvalitnej tieniacej technike, ktorá aspoň z časti zabráni prieniku silného denného svetla. S najväčšou pravdepodobnosťou siahnu po obľúbených plisovaných žalúziách či roletách.

Podľa vašich preferencií

Prečo sú práve žalúzie a rolety obľúbené? Možno preto, že sú cenovo najdostupnejšie a prach z nich ide jednoducho odstrániť. Obdobie ťažkých záclon, do ktorých sa chytal prach a museli sa pravidelne prať, čím sa zase strácala ich žiarivá farba, pomaly zaniká. Žalúzie či rolety sú skvelé v tom, že si ich môžete farebne skombinovať napríklad s farbou nábytku v izbe a kedykoľvek ich môžete vytiahnuť či nastaviť ich sklon alebo výšku podľa toho, koľko svetla chcete.

Moderná technológia

Tradičné plastové žalúzie sa síce ešte využívajú, no žalúzie plissé, ktoré sú z látkového materiálu a prispôsobia sa akémukoľvek tvaru okna, sú o level vyššie. To isté môžeme povedať o plissé roletách a oboje si môžete nechať ušiť na mieru. Ovládanie je jednoduché pomocou šnúrky či madla, no s pokročilou technológiou ich môžete ovládať aj z vášho smartphonu. Ak sa rozhodnete pre plissé žalúzie či rolety, nezabudnite, že ide výlučne o vnútorné tienidlá.

Pri výbere týchto plissé tienidiel si môžete dokonca vybrať to, či vaše rolety alebo žalúzie budú úplne zatemňujúce, alebo budú mierne či úplne transparentné. Tieto tienidlá sú ideálnym doplnkom do vášho interiéru a skvele sa hodia aj na strešné okná. Ich ovládanie je jednoduché a môžete si k nim pridať aj špeciálne elektropríslušenstvo. Už viac nebudete bojovať s príliš presvetlenou izbou či nepríjemným silným svetlom v očiach.