Hoci sa jar ešte len prebúdza k životu a slnko naberá na sile, je čas prebrať šatník a pripraviť sa na leto. Bude tu skôr, než si myslíte! Leto, to sú samozrejme hlavne letné šaty. A také šaty nás môžu dosť potrápiť. Aké vybrať, nech sa tento rok trafíte nielen do módnych trendov, ale aj do vlny pohodlia a nadčasovosti? A aké sa hodia kam? Poradíme vám!

Dámske letné šaty podliehajú každoročným trendom. Kým vlani to boli šaty najmä v pastelových farbách a veľa sa hralo na city čipkou, tento rok sa posunieme späť k minimalizmu a ubudne volánov, krajok i vzorov. Pôjdeme na vlne praktickosti a kombinovania.

Ideálne letné šaty sú také, ktoré vezmete do práce, po práci v nich vyrazíte na kávu alebo víno a večer pokojne na letný večierok, grilovanie alebo malú párty pri západe slnka. A presne také dámske šaty sa budú nosiť najviac – jednoduché, ľahko kombinovateľné a premeniteľné napríklad pomocou kabeliek, šperkov, sandálov a ďalších doplnkov.

Romantické biele i šaty vo farbách slnka

Tohtoročnou povinnosťou sú teda šaty v bielej, aby vám vyniklo opálenie, ale aj v sivej, farbe džínsoviny, farbách slnka alebo zeme – hnedá, okrová, béžová. Nosiť sa bude aj čierna, drobný pásik alebo bodka. Možnosti šiat sú nepreberné, preto vyberajte podľa postavy i podľa toho, kam ich budete nosiť najviac. Do práce sa hodia skôr šaty s rukávom, na letné romantické výlety pokojne stavte na spadnuté ramená.

Šaty k moru i do práce

A čo by ste povedali na šaty, ktoré si možno vziať k moru, na výlet, na večierok aj na pracovnú schôdzku? Že také nie sú? Ale áno! Jednoduché šaty tričkového strihu nad kolená, prípadne do polovice lýtok, niekedy tiež nazývané ako tričkošaty alebo maxitričká, sú presne to, čo potrebujete, keď chcete kúsok, ktorý ponosíte.

Na výlet k nim obujte tenisky alebo športové sandále, pridajte batoh alebo trendy ľadvinku. Do práce zlaďte s kabelkou, zvýraznite náramkami alebo šperkom na krk a obujte topánky na podpätku, na letnú party na pláži ich došperkujte štýlovým slameným klobúkom i slamenou kabelkou a stiahnite opaskom.

Kombinujte šatky, náhrdelníky, líčenie aj účesy a z jedných šiat vyčarujete veľa outfitov. A presne investícia do takých šiat sa vám najviac oplatí. Na jeseň a jar ich navyše ponosíte i napríklad cez legíny. Vytvoríte si ako športový, tak pohodlný a ležérny štýl. Práve táto forma basic letných šiat už niekoľko sezón vládne v uliciach.

A pretože šaty sú základom šatníka každej ženy, vy si ten základ vytvoríte viac než prakticky. Pristanú aj tým ženám, ktoré majú nejaké to kilo navyše alebo ich trápia problematické partie.

Na leto jedine bambus alebo bavlnu

Strih už teda máme, teraz k materiálu. Vyberajte samozrejme čo najpríjemnejšie a čo najviac prírodné materiály. Bavlna, ľan, bambus, to sú ideálne letné voľby. Nebojte sa ani prímesi elastanu, vďaka nemu šaty dobre držia tvar a vyzdvihnú prednosti vašej postavy.

Či už vyrazíte k moru, budete tráviť leto na chate, v pracovnom nasadení, budete zdolávať nástrahy mesta alebo exotické dobrodružstvo, v pohodlných šatách vám bude dobre od východu do západu slnka. Až sa leto opýta, či máte čo na seba, buďte pripravená.