Možno vašu obývaciu miestnosť, zdobí luxusná, kožená sedacia súprava. V kuchyni, počas raňajok, využívate veľký drevený stôl a posteľ v spálni, svojou honosnosťou, možno pokojne prirovnať k baldachýnu, pod ktorým spali králi. Ak vo vašom byte, či dome chýbajú, drobnosti, ktoré dotvárajú celkovú atmosféru vášho domova, môže váš domov pôsobiť fádne až nudne. Zútulnite si svoj príbytok nasledujúcimi „bytovými maličkosťami“ a vaše obydlie dostane nový nádych krásy a pohodlia!

Obývacia miestnosť – chladná izba s televízorom?
Tradičná, obývacia izba sa v súčasnosti nezaobíde minimálne bez troch vecí – sú nimi televízor, sedacia súprava a stolík do obývačky. K tomu, pridajte zaujímavé obrazy, vkusnú potlač na stenu, alebo vankúše s motívmi, a vaša obývacia miestnosť hneď „ožije“! Obývačku môžete skrášliť aj prírodou; rezané kvety vo váze na stolíku, alebo flaušová deka na kresle, iste vyčarujú atmosféru pravej rodinnej pohody. Ak neviete, aký kus nábytku dať do rohu steny, umiestnite tam kvet v črepníku! Nielenže dodá izbe neobyčajné čaro, vďaka nemu, bude miestnosť vyzerať opticky väčšia!

Kuchyňa – príliš sterilná miestnosť na to, že sa v nej je?
Dnešné, moderné kuchyne spĺňajú najmä kombináciu technických a praktických požiadaviek gazdiniek; príkladom môže byť aj chladnička, zabudovaná priamo v stene. Takýto úložný priestor poskytuje viac miesta a prispieva k zvýšeniu pohody pri varení, pečení. Ale, nevýhodou je až prehnaná sterilita miestnosti, ktorá vyznie tak, ako keby kuchyňa nebola určená na prípravu jedla, jeho konzumácie a rodinného stolovania. Ak sa chcete vyhnúť otázkam, typu, či je vaša kuchyňa skutočne kuchyňou, odstráňte prehnanú poriadkumilovnosť, pokojne nechajte visieť hrnce a panvice z poličiek a vystavte na obdiv soľničky či koreničky. Atmosféru dotvoria aj roztomilé vankúše na sedenie, umiestnené na stoličkách, ale aj farebný luster či ozdobné magnetky na chladničku.

Spálňa – miesto oddychu a ničoho iného?
Vaša spálňa nemusí byť len miestom oddychu, ktorého hlavnou súčasťou je predovšetkým veľká, kovová posteľ. Myslite esteticky tak, aby váš nočný stolík zdobila vkusná, nočná lampa. Nočný stolík či poličky v izbe, si môžete „vyzdobiť“ aj tým, že na ne poukladáte pekné rámiky na fotky, voňavé sviečky, knihy, časopisy a iné predmety, blízke vášmu srdcu. Zariaďte si spálňu podľa vašich predstáv tak, aby sa vám v nej nielen dobre spalo, ale aj žilo!