Chcete zažiť exotickú dovolenku v prostredí, ktoré pre väčšinu európanov nie je veľmi typické? Ak máte dostatočný obnos voľných, ušetrených financií, potom je to vyriešené. Strávte svoje letné voľno na východnom pobreží Spojených štátov amerických, na Miami. A čo je ešte lepšie, je to miesto, odkiaľ vypláva väčšina obrovských výletných lodí na niekoľkodňovú plavbu. Tak čo, pripravení?

Miami

Najdrahšou položkou na takejto luxusnej dovolenke bude letenka. Tá vás na osobu bude stáť približne sedemsto eur (spiatočná, vrátane všetkých letiskových poplatkov i batožiny). Väčšinou sa lieta z Viedne cez Lisabon, čo je najlepšie spojenie so strednou Európou. Desaťhodinový let bude vyčerpávajúci, no potom sa pripravte na tie najlepšie dni, aké ste kedy pravdepodobne zažili.

Máte na výber hneď z niekoľkých druhov plávb, a to nielen v trase, ale aj v dĺžke. Tie začínajú na štyroch dňoch, najoptimálnejšie sú šesť či sedemdňové. Keď zbadáte tú obrovskú loď, na ktorej sa budete plaviť, nepochybne dostanete strach. Len personálu býva na týchto lodiach okolo tisíc. Ceny sa pohybujú na začiatočných tristo dolárov a stúpajú priamo úmerne s pribúdajúcim počtom dní.

Počas niektorej z plavby sa môžete pozrieť napríklad na Jamajku, Kajmanské ostrovy, Honduras, Belize či Bahamy. Splavovať rieku plnú aligátorov, kúpať sa v azúrovo čistom mori či vidieť aj tú odvrátenú, chudobnú stránku života miestnych ľudí. Avšak, vždy, keď vystúpite z lode, sa pohybujte v skupinách, nakoľko kriminalita medzi najnižšími vrstvami domorodcov je pomerne vysoká.

Foto: pixmac.sk, mark sebastian – flickr