Miley Cyrus sa stala populárnou vďaka úspešnému seriálu Hannah Montana, kde hrá osobu dvoch tvári. Po večeroch je známa speváčka Hannah Montana, ale v škole a doma len ako normálne dievča Miley. Jej fanúšikovia sú hlavne mladšie ročníky, ale postupne si získava aj staršie obecenstvo. Naspievala mnoho hitov, ktoré si v tomto článku predstavíme.

Jej sólová hudobná kariéra sa začala vydaním albumu Meet Miley Cyrus, kde je top singel “See You Again” (videoklip nižšie).  Druhý album sa nesie pod názvom Breakout a na trh bol vydaný v roku 2008. Jej ďalší album The Times Our Lives, v poradí už tretí, bol vydaný v auguste 2009. Tu môžeme počuť pesničku Party In The U.S.A., ktorá ma na serveri Youtube viac ako 100 miliónovu vzhliadnuteľnosť.

Miley patrí medzi najbohatšie herečky a speváčky. Časopis Forbes, ju vyniesol na 35. miesto v rebríčku “Celebrity 100” so zárobkom 25 miliónov dolárov v roku 2008.  Tiež sa radí medzi úspešnú členku Disney rodinky, ktorú tvorí tiež Selena Gomez, Demi Lovato či chalani zo skupiny Jonas Brothers.

Videoklipy: Hannah Montana

Miley Cyrus – Party In The U.S.A.

Miley Cyrus – 7 Things

Miley Cyrus – See You Again

Miley Cyrus – The Climb

Foto: Wikipedia, Zdroj: Wikipedia, Video: Youtube