Horúce dni nás nešetria a všetci hľadáme tie najlepšie možnosti, ako sa osviežiť. Teraz nemyslíme na bazény a kúpaliská, ale na ochladzovanie miestností. Aj počas horúčav musíme pracovať a starať sa o domácnosť. Väčšiu časť dňa opäť strávime v interiéri. Za posledné roky vzrástol záujem o klimatizačné produkty. Viac je počuť aj o mobilných klímach. Čím je toto zariadenie špecifické, aké sú výhody, ale aj riziká?

Mobilnú klimatizáciu si zapnete vo chvíli, keď ju naozaj potrebujete. Nie však na dlho, striedajte aj prevetrávanie miestností a nikdy neseďte v prievane. Ten má veľmi negatívne dôsledky na citlivosť očí, uší, ale aj končatín. Mobilná klimatizácia nám má spríjemňovať čas v kancelárii, doma alebo na chate počas vysokých letných teplôt. Môžete ochladzovať aj viacero miestností, no sami by ste mali zhodnotiť, v ktorých je to počas dňa naozaj dôležité.

Prečo práve mobilná klimatizácia?

Spotrebitelia uprednostňujú mobilnú klimatizáciu práve pre jej hlavnú výhodu. Ľahko ju premiestnite a nie je náročná ani na sezónne uschovanie. Mobilná klimatizácia sa jednoducho ovláda a nastavuje na vhodnú teplotu. V miestnostiach nemusíte riešiť žiadne prepájanie ani väčšie úpravy. Je to naozaj výhodné počas týchto sparných dní.

Má to aj svoje nevýhody

Mobilnú klimatizáciu jedni odporúčajú jednoducho všade, kde je vám horúco. Iní zastávajú názor, že skôr tam, kde sa zdržujeme len sezónne. Sú to chaty, prenajaté byty a pod. S mobilnou klimatizáciou sa spája totiž jedna veľká nevýhoda. Teplo sa odvádza pomocou teplovzdušnej trubice  a tú treba vyviesť von. Najlepšie von oknom. Nikdy nie do druhej miestnosti, pretože by bola vaša práca úplne zbytočná. Teplo by ste len presúvali… Nech je už teplo odvádzané akokoľvek, len aby sa osviežujúci účinok dostavil čo najskôr.

Foto: pixabay.com