Určite ste si už neraz povedali, že materská dovolenka sa ako odpočinok charakterizovať až tak celkom nedá. Samozrejme, že je to spôsobené milými povinnosťami, ktoré vám vyplývajú z role matky a rodiča, občas je toho ale veľa a všetko naraz sa zvládať jednoducho nedá. Oveľa horšie je to v prípade, ak ide o matky slobodné a s viacerými malými deťmi. Existuje ale jedna vecička, ktorá vám to aspoň trochu môže uľahčiť. S kúskom univerzálnej a upravenej látky sa dopracujete k vlastnej spokojnosti a váš potomok bude na tom veľmi podobne.

Zaraďte sa k s pokojným rodičom aj vy

Vo svete biznisu to veľmi často funguje tak, že konkrétna osoba príde na trh s jedným unikátnym nápadom, ktorým uspokojí potreby veľkého množstva spotrebiteľov. Aj náš prípad je veľmi podobný a vychádza z dielne šikovnej mamičky, ktorá vie, čo je pre matku a jej dieťa skutočne dôležité. Spojila funkčnosť a dizajn do jednej unikátnej veci, ktorú využíva čoraz viac spokojných rodičov.

Aj vy k nim môžete patriť, stačí si objednať nosiče detí, ktoré sú svojou kvalitou spracovania, dizajnom a estetikou naozaj bezkonkurenčné. Okrem toho vám samozrejme uľahčia veľmi veľa vecí. Keď sa venujete menšej práci, cestujete, nakupujete alebo sa jednoducho len poprechádzate. Aby vám v tom nebránili žiadne bariéry, nosiče sú skvelým riešením.

Neprerušíte dôležité puto

Veľmi dobre viete, že v prvých dňoch narodenia vášho dieťatka sa toto malinké stvorenie cíti naozaj bezbranne a stále sa len s novým okolím zoznamuje. Tesná prítomnosť matky je v týchto prvých mesiacoch veľmi dôležitá.

Každý pohľad, zvuk a dotyky sú väzbami reťazca, ktorý spája dve osoby. Tento pocit emocionálnej intimity, dôvery a vzájomného porozumenia bude sprevádzať človeka po zvyšok života. Nie nadarmo odborníci hovoria o dôležitých fázach emocionálneho vzťahu medzi matkou a dieťaťom. V rámci povinností to ale vždy nie je možné a tak jednoduché. Platí to ale len do momentu, než si zaobstaráte tieto unikátne šatky na nosenie detí.

Kedy je čas na odpútanie

Aj to najväčšie fyzické puto sa raz preruší, pretože dieťa dospieva a spoznáva nových ľudí a priateľov. Kedy je ten správny čas, aby ste ani svoju materinskú lásku a starostlivosť nepreháňali a dovolili svojim deťom slobodne sa rozvíjať bez najmenších problémov?

Odborníci tvrdia, že čím viac času so svojím dieťatkom trávite, tým ľahšie sa bude vyrovnávať s novým okolím a akousi odpútanosťou od vás. Teda, aby sme to správne vysvetlili. Je to dôležité napríklad preto, aby ste nemali problém v budúcnosti umiestniť dieťa do vychýrenej Anglickej materskej škôlky v Trenčíne, v ktorej sa prirodzeným spôsobom pedagógovia starajú o ich normálny a ďalší vývoj.

Podľa amerického psychoanalytika Erika Eriksona, až do jedného roka života je nutné vytvárať medzi matkou a dieťaťom veľmi tesnú väzbu. Tento čas je nutný pre vytvorenie pocitu bezpečia a dôvery. Ak to rodič podceňuje, dieťa vyrastá s prejavmi, ktoré môžu jeho psychiku a osobnosť v dospelosti dosť vážne narušiť.

Preto nepodceňujte ani jeden deň, ktorý venujete svojej malej ratolesti, ktorou ste kedysi boli predsa aj vy. Svet je dnes náročný a ťažký, preto je materinská láska a starostlivosť ten najlepší spôsob, ako vaše dieťa na tieto možno neľahké podmienky pripraviť.

Foto: belenka.sk