Výber odevu na slávnostnú príležitosť zaberie každej z nás mnoho času a energie. O niečo jednoduchšie to majú vysoké a štíhle ženy. Ak máte nejaký ten malý nedostatok, mali by ste sa pri výbere slávnostných šiat riadiť niekoľkými pravidlami.

Moletky môžu na slávnostnú príležitosť zvoliť s pokojom saténové krátke šaty. Dôležité je však zakryť plecia, ktoré by mohli pokaziť celkový pozitívny dojem. Romantické kvetinové šaty pôsobia žensky a pri tomto modely môžete siahnuť po extravagantnejším doplnkoch v podobe kabelky a topánok.

Pri súmerných oblinách sú na mieste vypasované šaty, ale znova si zopakujme, že plecia treba zamaskovať vkusným bolerkom. Ďalšia dobrá rada znie nasledovne: vyhýbajte sa vreckám a riaseniu na šatách, pretože zdôrazňujú to, čo sa snažíte zakryť. Taktiež môžete siahnuť po zavinovacích strihoch a výrazných vzoroch, pozor však, mali by byť na čiernom podklade. Nevhodné sú netopierie rukávy a riasené sukne „áčkové“ strihu.

Na slávnostné udalosti v kruhu svojich priateľov a známych si môžete dovoliť nohavice. Trojštvrťové nohavice čiernej farby s vyššími lodičkami opticky predĺžia nohy. Pozor na svetlé, lesklé a hlavne krátke oblečenie. Všetko by malo mať dĺžku primeranú k vášmu typu postavy. Nohavice, ktoré sa dolu rozširujú, pôsobia zoštíhľujúco v oblasti nôh. Treba dbať na to, aby neboli príliš úzke, lebo nebudete pôsobiť štíhlejšie, ale práve naopak, zvýraznite ešte viac kilá, ktoré máte naviac.

Kabátik, blúzka alebo tunika musia byť rovnako v správnej dĺžke, aby potlačili nedostatky postavy. Neprimerane vypasované nohavice v hornej časti zvýrazňujú boky, čo je neželaný efekt. Pestré doplnky v podobe šatiek a bižutérie upútajú pozornosť a tým pádom sú menej viditeľné drobné nedostatky postavy.

Každá žena môže byť krásna. To platí aj pre moletky. Stačí dodržať zopár pravidiel a stanete sa neodolateľnou pre všetkých. Najpodstatnejšie však je, aby z vás vyžarovala spokojnosť a sebavedomie.