Bývanie

Muž v domácnosti

Bývanie s partnerom je na začiatku vzťahu krásne, neviete sa nabažiť jeden druhého a užívate si každú spoločnú chvíľu. Vôbec nemyslíte na to, ako budete z praktického hľadiska riešiť domáce práce a starostlivosť o rodinný chod. Už dávno neplatí, že žena patrí do kuchyne a po práci musí ešte upratať byt, postarať sa o rodinu a prichystať mužovi teplú večeru. Časy sa zmenili, ženy sú emancipovanejšie a úloha partnerov v domácnosti je viac vyrovnanejšia.

Detstvo ovplyvňuje

Muži si najviac výchovy a spôsobov správania odnesú od vlastnej matky. Ak ich ona naučí, že dostanú všetko ako na podnose a do domácich prác sa nemusia púšťať, potom im takýto štýl života zostane aj do manželstva a budú to považovať za úplne normálne, že o väčšinu vecí sa postará žena. Nemôžete sa na svojho muža hnevať, pretože takýto príklad si zobrať zo svojho vyrastania a nemá ani zdanie, že by mal svojej žene s povinnosťami pomáhať.

Spoločná sila

Ženy chodia do práce rovnako tak, ako aj páni a nie je úplne fér, aby po skončení jednej smeny nastúpili doma do druhej. Spoločné partnerské bývanie by malo zahŕňať aj rovnováhu v nakupovaní, podieľaní sa na upratovaní, varení či čistení kúpeľne. Nie je úplne v poriadku, ak žena strávi niekedy aj päť hodín, kým všetko toto dokončí, zatiaľčo muž neurobí nič. Snažte sa so svojim partnerom dohodnúť, že bývanie v jednej domácnosti si vyžaduje spoločnú prácu, kedy si navzájom podáte pomocnú ruku.

Nehádajte sa o to, kto a čo urobí. Jednoducho ak máte niečo vyslovene neobľúbené, dohodnite sa, že sa budete v aktivite striedať. Ak zase vám napríklad nevadí vysávanie, tak to robte pravidelne a partner zase spraví niečo iné. Nenechajte, aby ste robili všetko, ale zase na druhej strane, nesadnite si a nečakajte od partnera, že to urobí sám.

Foto: pixabay.com