Farebné lístie už žiari zo všetkých stromov a pomaly začína opadávať. Farebná jeseň v móde ale nekončí! Premýšľate, že si urobíte radosť sakom, kabátikom alebo nejakým doplnkom? Poďte sa s nami pozrieť na trendy, s ktorými určite nešliapnete vedľa. Urobte si radosť skôr ako začne vianočný zhon a budete musieť myslieť len na ostatných.

Jeseň praje farbám! Velí mu celý rad odtieňov červenej, od temnej až po jasnú, oranžová, žltá, ale aj fialová a ružová. Vyvarujte sa čiernej, inak sa nemusíte báť kombinovať, čím farebnejší outfit, tým lepšie!

Romantika vo farbách lístia

Máte chuť si kúpiť nové šaty? V jesennej móde nesmú chýbať šaty vo farbe opadaného lístia. Najviac frčí červená a vínová, ale chybu neurobíte ani so zelenou či trebárs žltou. Stavte na teplejšie materiály, cítiť sa budete dobre v pletených a džersejových šatách s trendy trojštvrťovým rukávom. K romantickým jesenným šatám sa najlepšie hodia čižmy, ale pretože toto ročné obdobie je hlavne o pohodlnosti, vezmite si k nim pokojne obľúbené tenisky!

Geometria a kocky

Kabátom, sakám, ale aj nohaviciam kraľuje geometria a kocky už niekoľko sezón, ale tento rok sa návrhári zhodli na tom, že kocky vyzerajú skvele, hlavne v jemnom prevedení v šedivej či ružovej farbe. Kockovaný evergreen si obliekli modelky od Versace až po Diora a nechýbali ani výrazné farby, ako žltá či oranžová. Kockovaný kabát sadne k džínsom aj k teniskám, ale nemusíte sa báť vziať si ho ani na formálnejšie príležitosti – s čižmami a elegantnou kabelkou vyzerá skvele.

Dravé zvieracie kabáty

Trend, ktorý jedni milujú a druhí nenávidia je opäť tu. Leopardie, zebrie a ďalšie zvieracie vzory tento rok frčia najmä na kabátoch, ale chybu neurobíte ani leopardími čižmami. A nemusíte sa vôbec držať reálnych farieb, zvieracie vzory môžete voliť aj napríklad v červenom či zelenom prevedení. Majestátnym zvieracím kabátom pristane dĺžka, takže sa vyvarujte príliš krátkych kúskov.

Melodramatická purpurová

Už vás unavuje mileniálna ružová, ktorá na nás vyskakuje zo všetkých strán už od roku 2016? Potom sa vám určite bude páčiť novinka, melodramatická purpurová. Táto farba v sebe skrýva mnoho, nonšalanciu medzi červenou a modrou, pokoj a vyrovnanú lila pohodu, veselý náboj a hlavne veľa možností kombinovať! A kam ju zaradiť do jesennej módy? Čo tak zaobstarať si novú kabelku?

Pohodlné pončo či perová bunda

Nebavia vás kabáty a máte radšej voľnosť a pohodu? Prehoďte si cez seba pletené alebo žerzejové pončo! Klasikou je šedivá, ale vyskúšať môžete napríklad populárne indiánske vzory. A stálicou, jesenným must-have sú perové bundy, v ktorých vám bude teplo a pritom skoro nič nevážia. Aj tu platí, že čím výraznejšia farba, tým lepšie!

Foto: otto.sk, shop.nordstrom.com, zalando.co.uk, thecut.com