Kto by aspoň raz nezatúžil vlastniť niečo skutočne vzácne a jedinečné? Trebárs krásny šperk, aký nik iný nemá, lebo je natoľko vzácny, že dovoliť si ho môže len zopár vyvolených.

Toto je trojica najdrahších šperkov na svete, ktoré by asi neodmietla žiadna žena…

Vzácny prsteň Chopard

Vzácny prsteň, ktorý sa hrdí titulom jeden z najvzácnejších šperkov v dejinách vďaka masívnemu diamantu, ktorý ho zdobí. A že ide o ozdobu, aká sa len tak nevidí, dosvedčuje fakt, že je to 9-karátový modrý diamant v tvare veľkého oválu z diamantových ramien. Tieto dva diely sú súčasťou krúžku z 18-karátového bieleho zlata.

Tento jedinečný šperk je dielom spoločnosti Chopard, ktorá je známa predovšetkým výrobou švajčiarskych luxusných hodiniek a šperkov.

A koľko prstienok stojí? Jeho odhadovaná cena je necelých  17 miliónov dolárov a údajne je to vôbec najdrahší prsteň, aký kedy existoval.

Slzičkové náušnice so vzácnymi drahokamami

Ďalším originálnym kúskom do šperkovnici, o ktorom však väčšina z nás môže iba snívať, sú unikátne diamantové náušnice v tvare sĺz. Pochádzajú z dielne exkluzívnej značky House of Harry Winston a vznikli ešte v roku 2006. Náušničky pozostávajú zo štyroch jedinečne opracovaných diamantov v tvare slzy.

A ich cena? Približne 8,5 milióna dolárov.

Bikiny posiate diamantami

Kým niektoré túžime po prekrásnych náušniciach z bieleho zlata a s briliantom, iným ulahodia skôr diamantové plavky. A v tomto prípade nejde o nový odtieň farby, ale o skutočné plavky „ušité“ zo vzácnych drahokamov.

Diamantové bikiny sú vskutku výstavný kúsok, ktorý vytvorila dizajnérka Susan Rosen v spolupráci s firmou Steinmetz Diamonds, ktorá je jednotkou v produkcii briliantových kameňov. Tieto bikiny sa tak zaradili na čelo rebríčka najdrahších plaviek v histórii, no taktiež sa stali aj najdrahším oblečením ozdobeným diamantami.

Ich hodnota sa odhaduje na 30 miliónov dolárov, pričom bikiny tvorí dovedna 150 karátov diamantov. Hlavnému motívu spodného dielu plaviek pritom dominuje jeden z najvzácnejších, 51-karátový diamant vybrúsený do tvaru hrušky.

Dali by ste si povedať a nosili by ste tento skvost v lete na pláži?

Foto: pixabay.com