Žena potrebuje zrelaxovať na dobrom wellness pobyte, na nákupoch, pri úžasnom vínku a pokeci s tými najlepšími priateľkami. To všetko si môžete dopriať počas letnej dovolenky v Grécku. Vyberte sa na polostrov Chalkidiki s tými, pri ktorých sa perfektne odviažete.

Leto má byť dokonalé. Bohaté na zážitky, príjemné spomienky a oddych. To si treba dopriať v tých najlepších prímorských destináciách. Nemusíte cestovať do vzdialenej exotiky, úžasné dovolenkové “šialenstvo“ na vás čaká aj v Grécku. Tento rok si letnú dovolenku rozvrhnite na niekoľko pobytov. Jeden si užite s rodinou a ten druhý pobyt nech sa zvrtne na super babskú jazdu. Perfektné!

Chalkidiki sa nachádzajú v severovýchodnej časti Grécka. Obmýva ho Egejské more a v lete si tu užijete príjemnú slnečnú klímu. More je tu čisté, pláže dlhé, rozľahlé a perfektne udržiavané. Sú buď piesočnaté, alebo ich pokrývajú drobné kamienky. Mnoho z nich získalo aj ocenenie Modrou vlajkou.

Budete sa tu cítiť naozaj ako skutočná hviezda!

Tie najobľúbenejšie pláže sa nachádzajú na menších polostrovoch Kassandra a Sithonia. Jednou z tých najkrajších je napríklad pláž Kalamitsi. Ide o dlhú piesočnatú pláž v príjemnej zátoke a pokojnom prostredí. O niečo rušnejší pobyt vás čaká na pláži Pefkohori. Je tu mnoho vodných a zábavných atrakcií, barov a letných terás. Ideálne miesto pre príjemný pokec s priateľkami!

Z Chalkidík si môžete naplánovať tie najzaujímavejšie výlety po okolí. Senzáciou je napríklad hlavné mesto Polygros alebo historický Athos a Solún. Tamojšiu prírodnú krásu dokazuje prostredie v okolí jazera Polychrono. Mnoho dovolenkárov si plánuje túru na Athos, alebo si len pohodlne užíva všetok ponúknutý plážový komfort. V Grécku vás čaká skutočná dovolenka snov!

Foto: pixabay.com