Voľný čas je pojem, ktorý nás všetkých blahodarne pohladí na duši i tele. Predstava pokojných rán bez zhonu do práce a škôl nás motivuje, aby sme čím skôr a úspešnejšie ukončili pracovný týždeň. Veď sa predsa chceme venovať svojim najbližším, ktorých najčastejšie vídame len pri akože raňajkách a večernom relaxe pred televíziou. Aj tak všetci skôr zaspíme, než sa stihneme opýtať, ako sa ten druhý mal počas celého dňa.

Nejde ani tak o to, že by sme sa správali nevšímavo, ale pracovná vyťaženosť nás niekedy oberá o tie najvzácnejšie rodinné okamihy. Nie, naozaj sa teraz nechceme venovať ďalšej klišé téme, ale presne tomu, o čom je život. O ľuďoch, vzťahoch a vzájomnej pozornosti. To všetko ostatné si nás aj tak nájde, alebo vyžiada aj samo.

Prečo by sme sa nemali tešiť na víkend či iné voľné obdobie v kalendári? O výlete s rodinou niekto naozaj z rôznych závažných dôvodov len sníva. Buď im to neumožňuje momentálna finančná, zdravotná alebo inak kombinovaná situácia. Žiaľ, aj o tom je život, a preto treba zvážiť každé osobné sťažovanie. Či len tak medzi rečou nejde o našu prirodzenú ženskú maznavosť? Sme rady hýčkané, no oveľa radšej sme, keď si tieto náklonnosti vymieňame ako matky k svojim deťom a partnerky k milovanému mužovi.

Víkendy a sviatky patria pokojnej rodinnej atmosfére!

My ženy sme už od prírody viazané k láske venovanej rodine a partnerovi. Preto sa počas každej spoločnej voľnej chvíle snažíme vytvoriť skutočne uzatvorený kruh pre týchto členov rodiny. Avšak nie vždy sa nám podarí, aby si aj ostatní vážili tieto vzácne okamihy. Na každý sobotňajší večer strávený osamote reagujeme podráždene. Tieto prosté momenty pripisujeme zväčša svojmu osobnému zlyhaniu.

Je veľmi náročné zladiť partnerove záľuby, “povinnosti“ voči ďalšiemu dospievajúcemu kolektívu zo strany vašich detí a aj svoje romantické nároky na pokojný a relaxačný víkend. Možno je to len o skutočne odlišných pohľadov na vec. Tie spomínané deti už pravdepodobne prekonávajú hranicu dospievania, a tak netušia, prečo by namiesto hlučnej diskotéky mali pozorovať padajúcej hviezdy na terase s mamou a otcom.

Muži počas voľných dní snívajú o spomalení celkového tempa. Ženy práve vtedy zvyšujú nároky na rodinu a súkromie!

A práve na základe týchto rozhádaných protipólov žena zostáva počas víkendu v objatí koša so špinavou bielizňou. Jej manžel je natoľko vnímavý, až ju upozorní, že v ktorom kúte slabšie zmyla podlahu. A pri pohľade na decká prilepené na smartfónoch sa nám opäť tisnú slzy do očí. Už len čakáme, aby sa čím skôr začal ten zabehnutý pracovný kolobeh. Niekedy nie je vôbec na škodu venovať veciam prirodzený, nenútený priebeh. Príde moment, keď si deti v reálnom živote nevystačia ani s tou najprepracovanejšou aplikáciou v mobile a manžel sa v noci zobudí na pocit chladu z holých nezakrytých krížov. Nesnažte sa o plánovanie výletov či večerných posedení, keď si na to budete musieť opäť vystačiť len sama. Víkendy ani sviatky by sa vôbec nemali niesť v duchu osobných, respektíve ženských zlyhaní. Pri zrušenom termíne dovolenky nesie zodpovednosť za všetky straty rovnako každý jeden člen rodiny.

Foto: pixabay.com