V partnerských vzťahoch sa často stáva, že jeden z partnerov je dominantnejší a vo vzťahu akoby udáva smer, je viac aktívnejší, snaží sa vzťah poháňať dopredu a nechce, aby stagnoval. Najlepším prípadom je, keď sú takí partneri obaja, no to nie je práve častým úkazom. Ak ste vo vašom vzťahu dominantnou osobou vy a partner sa podriaďuje vo veľa veciach vašim nápadom a víziách, dávajte si pozor na to, aby ste ho netlačili do vecí, ktoré nechce. Musíte ho nechať dýchať.

Túžby do budúcnosti

Chlapi sú veľmi ješitní a často z takéhoto vzťahu budú chcieť čím skôr vycúvať. Muži neradi robia to, čo sami nechcú a zvyčajne ak im je niečo prikazované, nespravia to už len z princípu. Ženy sú zvyčajne tie, ktoré sa chcú vrhnúť do rodinného života, mať deti a urobiť z domu domov. Chlapom to vo väčšine prípadoch trvá dlhšie. No keď sú vo vzťahu takto protichodné túžby, jeden z nich musí ustúpiť. A práve nežnejšie pohlavie skúša mužov svojich životov „donútiť“, aby urobili to, čo chcú ony samy.

Psychický nátlak

Snažíme sa ich citovo vydierať, neustále hovoríme o zásnubách, ukazujeme mu fotky zo svadby každej známej a pri pohľade na dieťa sa radšej rozplačeme, aby sme ešte podtrhli fakt, že po tom všetkom naozaj túžime. Ten vás chlap to naozaj vie, ale keď sa na to ešte necíti, tak to tak jednoducho je. Čo môžete dosiahnuť takýmto nátlakom na vášho partnera? No jednoducho to, že ho to po čase prestane baviť vysvetľovať vám, že ešte nechce to, čo chcete vy. Bohužiaľ, takýto nátlak môže veľmi rýchlo skončiť aj rozchodom.

Nechajte muža voľne dýchať, vo vzťahu by sa malo diať to, čo chcú obaja partneri, nie len jeden. A v prípade, že cítite, že sa nedokážete prispôsobiť a vaše túžby naozaj chcete naplniť, možno by ste sa mali zamyslieť, či je váš partner pre vás aj tým pravým. Niekedy je možno ťažké odísť od lásky, no verte, že na vás čaká niečo lepšie.

Foto: pixabay.com