V tradičnej čínskej medicíne sa využíva už viac ako 800 rokov. Indiáni ho tiež používali na liečebné účely už pred 3 000 rokmi. Starí Rimania s ním čistili pitnú vodu. Bol dokonca podávaný obetiam ožiarenia a vedci sa stretli s prekvapivými výsledkami. Predstavujeme vám prírodnú dezinfekciu – zeolit klinoptilolit, prírodný minerál vulkanického pôvodu.

Účinný doplnok stravy

Zeolit nie je liek, ale veľmi účinný doplnok stravy, ktorý je možné užívať dlhodobo bez toho, aby sme zaťažili náš organizmus. Pokiaľ ste absolvovali operáciu, zeolit vám pomôže počas doby rekonvalescencie. Je dôležité vedieť, že to nie je liek a užíva sa najmä ako doplnok stravy, ktorý pôsobí pri nepriaznivých stavoch organizmu. Pozitívne účinky sa dostavili napríklad pri pacientoch s onkologickými ťažkosťami, pretože znižuje riziko vzniku nádorových buniek, ale tiež aj v prípadoch nadúvania, zápchy alebo hnačky, keďže zeolit úspešne reguluje naše trávenie. Zeolit vďaka svojmu zloženiu absorbuje voľné radikály a toxíny a následne ich z tela šetrne vyplavuje. Známy je však aj účinok na pleť, ktorú trápi akné. Stačí, ak zeolitový prášok zmiešate s troškou vody a následne ho aplikujete na problematické miesta hoci aj niekoľkokrát za deň.

100 % prírodný zeolit

Pýtate sa, ako je možné zeolit konzumovať? Zeolit pri spracúvaní na medicínske účely prechádza celým radom procesov, vďaka čomu máme k dispozícii výrobok určený na vnútorné užitie. Účinky zeolitu sa odpozorovali napríklad v oblasti imunitného systému. Pokiaľ každú zimu trpíte chrípkovými ochoreniami, je dobré proti nim preventívne zabojovať a pripraviť svoj organizmus na stretnutie s chorými ľuďmi, vybudujete si tým jeho obranyschopnosť.

Vďaka tomuto prírodnému doplnku by ste v sebe mali odhaliť novú životnú energiu a eliminujete pocity depresie alebo stres. Konzumovaním zeolitu sa lepšie starajú o svoj nervový systém pacienti s alzheimerom, autizmom alebo demenciou. Účinok zeolitu sa prejavuje aj v lepšej zrážanlivosti krvi. Posypaním rany práškom zo zeolitu sa výrazne napomáha jej hojeniu. Aj pokiaľ máte za sebou náročnú noc, počas ktorej nechýbalo požívanie alkoholu, prírodný minerál zmierni vašu ospalosť a stavy spojené s nevoľnosťou, a to vďaka odstráneniu alkoholu a toxínov z tela. Prášok zo zeolitu pomáha v našom tele budovať optimálne pH, vďaka čomu sa vyhneme prekysleniu organizmu či vzniku plesňových ochorení.