Tiež bez parea alebo jednoduchých šiat nedáte na pláži ani ranu, pretože sa len v plavkách hanbíte? Možno máte len zlý strih plaviek, ktorý vám nelichotí. To sa bohužiaľ stáva množstvu žien a je to škoda. Plavky totiž pristanú každému, a keď sú vhodne vybrané, vaše nedostatky efektívne schovajú.

Módni návrhári sa predháňajú, aby ponúkli čo najviac druhov plaviek pre všetky ženy – aj tie silnejšie, s väčším pozadím, povoleným bruškom, malými alebo veľkými prsiami… Aj módne prehliadky sú plné žien rôznych tvarov, a preto sme mali príležitosť okukať, čo komu pristane. Mrknite na trendy bikiny, tankiny alebo jednodielne plavky, v ktorých sa premeníte v kráľovnú pláže.

Silnejšiemu pozadiu pristanú brazilky

Máte štíhlu vrchnú polovicu tela, ale silný podstavec a pravidelne si kupujete veľké čierne plavkové nohavičky, ktoré ho celý zahalia? Alebo dokonca plavkové kraťasy? Tak to robíte obrovskú chybu. Neskúšajte svoj zadok takto schovať, naopak ho opticky zväčšujete. Stavte na rafinovanejší variant a naopak kúsok odhaľte. Skvelou voľbou sú brazilky, ktoré zadok vytvarujú a opticky zmenšia. K tomu si kúpte poriadne výrazný vršok – frčí geometria, kvetinové vzory a pestré farby, tak sa ich nebojte.

Malé prsia zväčšia volániky a ozdoby

Ak patríte medzi ženy, ktorých trápia malé prsia, potom stavte napríklad na volániky a zdobený vrchný diel, čím prsia opticky zväčšíte. Nebojte sa tiež výrazných farieb – trebárs červenej, jasne žltej, pestrofarebnej aj napríklad zvieracích vzorov, ktoré pôsobia neskutočne sexy. Ďalšou možnosťou sú push-up plavky, ktoré nesklamú nikdy.

Ak máte veľké prsia, potrebujete hlavne veľkú podporu, aby vás nebolel chrbát, vršok vás neškrtil a nešmýkal sa. Voľte širšie ramienka aj zapínanie, viazanie je vhodné za krk a nezabudnite na kosticu. Skvele budete vyzerať v klasických podprsenkových plavkách, ale aj v plavkách typu bustier.

Väčšie bruško skryjú plavkošaty aj tankiny

Ak vás trápi väčšie bruško, máte hneď niekoľko možností, ako ho schovať. Jeden z variantov sú sťahovacie jednodielne plavky, ktoré vám stiahnutím uberú pár centimetrov. Skvelým variantom sú tiež tankiny, ktoré majú po bokoch pruhy v iných farbách, prípadne s riasením po okrajoch.

Moletky zvýraznia prednosti

Patríte medzi silnejšie ženy, ktoré sú väčšie tak trochu všade a máte pocit, že pre vás vhodné plavky neexistujú? Sexy modelky, ako je napríklad Ashley Graham, vás presvedčí o opaku. Môžete staviť napríklad na trendy jednodielne plavky zo sťahovacieho materiálu s dôrazom na váš dekolt – ten zvýrazníte napríklad modernými prestrihmi, šnurovaním či trebárs zipsom. Moderné sú tiež kombinácie tmavej a svetlej farby, ktoré opticky uberajú. Príjemne vám bude tiež v tankinách.