Aj keď sezóna letných dovoleniek je už úspešne za nami, nie všetky jej výhody a riziká sme si rozmenili na drobné. Nikto sa pred odletom do vytúženej dovolenkovej destinácie nechce stresovať možnými úrazmi, rozšírenými ochoreniami či inými nebezpečenstvami. Je to obdobie, do ktorého chceme vniesť zadosť relaxu, pokoja a aj romantiky.

Práve romantickým snením si často dokážeme privodiť viac problémov než zmysluplných výhod. Ak sa práve chystáte na dovolenku, kde slnka majú stále dosť, systematicky si rozvrhnite každú svoju plánovanú aktivitu. My ženy máme totiž vo zvyku vyťažiť z každej rodinnej, či partnerskej situácie čo najviac pozitívnych aspektov. Zakladáme si na harmonických vzťahov a od partnera očakávame, že nám predostrie plán na romantický večer hoc aj v nepreskúmanom dažďovom lese.

Často teda na svoje snenie v reálnom živote aj doplácame. Niekedy si za to môžeme aj samy, keďže medzi romantickou výzvou a jej uplatnením v praxi je hlboká priepasť. V niektorých prípadoch nie sme až tak nad vecou, len si musíme ujasniť zopár možných situácií, ktorými by sme sa mohli pripraviť o čaro romantickej dovolenky.

Jednou z najviac diskutabilných dovolenkových výziev je nočné kúpanie

Je však rozdiel v tom, či ste sa rozhodli pre nočné kúpanie v bazéne na vlastnej záhrade alebo v mori, kde vám okolie nie je až tak známe. Ako ďalší faktor môžeme hneď označiť aj rozdielny vplyv prítomných osôb. Inak sa situácia môže zvrtnúť s vaším mužským idolom a inak s partiou bláznivých tínedžerov.

Túžba užiť si dovolenku aj za tmavej noci nesie so sebou oveľa viac nástrah, než sa v ženských romantických predstavách mohlo vôbec objaviť. Ak naozaj patríte k tým, čo sa rady nechajú zlákať na medové reči, svoju zaľúbenosť aspoň v tomto prípade nechajte na hotelovej izbe.

Nočným kúpaním trénujete svoju fyzickú kondíciu, ale aj osobnostnú vyspelosť

Nočné kúpanie si totiž vyžaduje zvýšené nároky na vašu vytrvalosť, pozornosť a pohotové zmyslové vnímanie. To sa však v plnej miere nevzťahuje na kúpanie pri okraji bazéna s pohárom vínka v ruke. Ak túto záľubu praktizujete z pohodlia vlastného domova či záhrady, v známom prostredí je pozorovanie hviezd oveľa bezpečnejšie. Aj tak sa neodporúča kúpať osamote. Stačí, že budete po celom dni dosť vyčerpaná a svoju fyzickú kondíciu značne preceníte. V takomto prípade vás dokáže premôcť spánok, čo v kontakte s vodou nie je naozaj ničím bezpečným. Oveľa väčším rizikom je, ak nočné kúpanie vyhľadávate v menej známych vodách v kontakte s oveľa divokejším publikom. Často sa na túto dovolenkovú aktivitu nechajú zlákať práve menej triezvi členovia partie. Rozhodne sa vyvarujte podobným plaveckým zážitkom, ak si nie ste istá bezpečnosti v danej oblasti.

Voda je stále prírodným živlom, ktorý z vašej odvážnosti v netriezvom stave vyťaží naozaj všetko pre svoj prospech. Nehrňte sa hlava-nehlava na síce pokojnú morskú hladinu, no bez plaveckých zdatností sa tejto naoko romantickej idylky radšej vzdajte. Aj v noci sa môže počasie zmeniť v priebehu niekoľkých minút a vo vodnom prostredí so zníženou viditeľnosťou sa dokáže všetko razom otočiť vo fatálne omyly.

Foto: pixabay.com