kokosovyolejMožno to bude pre Vás prekvapenie, milé dámy, ale kokosový orech skutočne neslúži len ako pochutina, či prísada do zákuskov. Má totiž omnoho dôležitejšiu úlohou. Slúži Vášmu zdraviu. Pýtate sa, akým spôsobom? Získava sa z neho totiž veľmi vzácny kokosový olej, ktorý Vášmu telu pomáha zvnútra, i navonok.

A najmä v zime!

To, že Vaše pery, vlasy, pokožka a vlastne celý organizmus je na choroby omnoho náchylnejší v zime, iste viete. A práve preto by vo Vašej kabelke, či na nočnom stolíku iste nemal chýbať bio kokosový olej. Dôvodov je viacero:

1. Chráni pery pred popraskaním
Popraskaným perám sa v zime nikto nevyhne. Vďaka kokosovému oleju ich však vyliečite omnoho jednoduchšie. Majte ho vždy poruke aj ako účinnú prevenciu a ochranu pier pred mrazom.

2. Vlasy v zime ožijú
Popraskané končeky, suché a poškodené vlasy – to je zimná realita každej z nás. Aj tu je záchranou kokosový olej. Či už pred umytím vlasov, ako vlasová maska alebo po ich umytí ako vlasový kondicionér. Vlasy nebudú natoľko vysušené a zmierni sa aj praskanie končekov.

3. Zdravá bude aj Vaša pokožka
Rovnako ako pery a vlasy, aj pokožka v zime trpí. Vietor, mráz a nízke teploty spôsobujú jej vysušovanie a dokonca aj praskanie. Kokosový olej je možné použiť na pokožku celého tela. Nezanecháva ju mastnú a vynikajúco sa vstrebáva. Nehovoriac o úžasnej vôni, ktorú na tele kokosový olej zanecháva.

4. A to najdôležitejšie nakoniec – nebudete s ním tak priberať!

Bio kokosový olej môžete bez obáv použiť aj v kuchyni. Je vynikajúci na pečenie a vyprážanie. Navyše má omnoho menej kalórií ako ostatné tuky, telo ho rýchlo spracuje a preto nezaťažuje organizmus. Vďaka používaniu kokosového oleja Vám omnoho dlhšie vydrží pocit nasýtenia. A preto je vynikajúci aj pri redukcii nadváhy.

Tieto dôvody iste stoja za to, aby ste kokosový olej aspoň vyskúšali! Čo si o tom myslíte, milé dámy?