Len žena vie, ktorý doplnok je v domácnosti skutočne prospešný a naozaj sa dajú jeho funkcie a vlastnosti uplatniť aj v praxi. Dôvodom je každodenná starostlivosť o domácnosť a všetko, čo sa jej týka. Inak tomu nebude ani pri výbere vhodnej toalety, o ktorej by si väčšina z vás myslela, že je to čisto mužská záležitosť. My vás presvedčíme o opaku.

Všetci tušíme, čo sú závesné toalety, no vieme o nich tak málo, že ani neuvažujeme nad možnosťou si jednu z nich zakúpiť. Platí to ale do momentu, než si v praxi a často u niekoho iného overíme, ako daný výrobok a produkt funguje. Poďme sa teda prezrieť, aké výhody nám takáto toaleta prináša.

Závesné toalety šetria priestor

Jednou z najväčších výhod závesného WC na rozdiel od ostatných typov je to, že ušetríte veľa priestoru. Sú ideálne pre malé kúpeľne, pretože zaberajú nulový podlahový priestor a tak zaisťujú, aby bola izba celkovo priestrannejšia. Vďaka takýmto vlastnostiam si môžete dovoliť vytvoriť viac miesta na iné dekorácie a doplnky.

Ak sa preň rozhodnete, je dobré si vybrať správnu výšku, v akej chcete mať WC umiestnené, čo zabezpečuje pohodlie si takúto toaletu jednoducho prispôsobiť k dizajnu vašej kúpeľne.

Ľahšie sa čistia

Závesné toalety sa čistia najjednoduchšie. Vzhľadom k tomu, že nie sú pripevnené k podlahe, môžete bez problémov použiť mop na umývanie priestoru pod ňou. Okrem misy, ktorá je samozrejme najdôležitejšia, si čistenie ostatných častí môžete odpustiť a venovať sa dekorácii okien kvalitnými záclonami z dobrého obchodu.

Voda je ukrytá za stenou

Skutočnosť, že nádrž na vodu týchto toaliet je skrytá za stenou, môže byť tiež považovaná za výhodu. Toaleta vyzerá jednoducho a pekne, ale pozor, inštalácia je dosť náročná. Vyžaduje si odstránenie sadrokartónu a steny, takže je skôr vhodné si celú výmenu nechať zrealizovať odborníkmi, ktorí vám vedia šikovne namontovať aj moderné rolety.

Nakopne to dizajn vašej kúpeľne

Pre kúpeľňu poskytuje takéto WC čisté línie, ktoré ju pomáhajú premeniť na štýlovú miestnosť. Dosiahnete to estetickým prekrytím mechaniky splachovača a nádrže s vodou, vďaka čomu bude vaša kúpeľňa vyzerať luxusne a moderne. Ak si vyberiete kvalitný obklad s výhodnými vlastnosťami, kúpeľňa sa stane jednou z miestností, v ktorej budete chcieť tráviť zvyšok svojho času.

Foto: pixabay.com