Zdravý životný štýl, dostatok vitamínov a minerálov, dôsledná starostlivosť a predsa sa vám zdá, že nikdy nebudete patriť do kategórie dlhovlások? Súčasný moderný svet vám ponúka riešenie v podobe predlžovania vlasov. Ak ste sa definitívne rozhodli pre túto možnosť, nezabudnite na zopár dôležitých detailov Predlžovanie vlasov nepatrí medzi lacné záležitosti. Okrem plnej peňaženky je nevyhnutné zvoliť si správneho odborníka.

Predlžovanie patrí medzi odborné zákroky a neodborná manipulácia môže vlasom spôsobiť nemalé problémy. Uprednostňujte preto známe kadernícke salóny, pýtajte sa a dajte na referencie a odporúčania.

Predĺžené vlasy sú investícia, ktorá sa oplatí a vydrží niekoľko rokov. Nevyhnutnosťou sú však pravidelné návštevy kaderníka a dôsledná starostlivosť. Na trhu existujú prípravky špeciálne určené na predĺžené vlasy.

Salóny ponúkajú niekoľko spôsobov predlžovania vlasov. Najobľúbenejšia je metóda predlžovania keratínom resp. lepenia keratínom. Používajú sa pri nej prírodné vlasy a tie sa spájajú už spomínaným keratínom. Pri tomto spôsobe platí, že spravidla po troch mesiacoch je nutné vlasy posúvať, teda priblížiť ku korienkom. Patrí medzi tzv. tepelné metódy.

Druhou tepelnou metódou je používanie termospojok, ktoré sa použitím tepelného zariadenia stiahnu. Výhodou je pevnosť, rýchlosť a čistota pri aplikácii.

Zo studených spôsobov predlžovania vlasov sa využívajú mikrokrúžky, metóda CLIP IN a SKIN TAPE. Pri metóde mikrokrúžkov sa využívajú háčiky, kliešte a ako naznačuje samotný názov mikrokrúžky, ktorými sa vlasy spájajú. SKIN TAPE využíva vlasy špeciálne upevnené na lepiacej páske. Medzi najlacnejšie metódy predlžovania a zahusťovania vlasov zaraďujeme príčesky, ktoré spadajú do metódy CLIP IN. Príčesky sa používajú príležitostne. Ceny príčeskov sa pohybujú od 70 až 150 euro v závislosti od dĺžky vlasových prúžkov.
Pri predlžovaní vlasov sa používajú kvalitné vlasy, ktoré sa zložitým spôsobom triedia a skvalitňujú. Pochádzajú z celého sveta. V ponuke sú rovné či kučeravé pramene rôznych farieb a dĺžok.

Majiteľkám predĺžených vlasov sa neodporúča trvalá ondulácia. Žiadne výraznejšie obmedzenia neexistujú. Môžete fénovať, natáčať a žehliť. Všetko však s najväčšou opatrnosťou. Vlasy je potrebné niekoľkokrát denne prečesať špeciálnou kefou alebo hrebeňom. Umývame ich v záklone špeciálnymi prípravkami a zásadne neupravujeme hrebeňom mokré, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu spojov. Životnosť predĺžených vlasov závisí od starostlivosti, ktorú im venujete.