V zdravom tele, zdravý duch. Udržať si zdravé telo nám môže pomôcť, udržať sviežu a žiarivú pleť. Piť denne dostatočné množstvo vody a jesť ovocie a zeleninu plnú tekutín, pomáha udržiavať pokožku hydratovanú a odplaviť škodlivé toxíny von z tela. Obohatiť svoj jedálniček potravinami bohatými na vitamíny a antioxidanty, nám pomáha dodať pleti potrebné živiny a zachovať tak mladistvý vzhľad. A tu je pár tipov, čo a koľko jesť, aby to v našej pleti fungovalo tak, ako má.

Grapfruit

Toto exotické ovocie obsahuje vysoký podiel vitamínu C a lykopén. Tieto látky pomáhajú pleti bojovat proti voľnym radikálom, zvyšujú produkciu kolagénu a pomáhajú redukovať vrásky. Nemusíme držať žiadnu špeciálnu grepovú diétu. Stačí ak si doprajeme ½ grepfruitu denne.

Sladké zemiaky

Táto, v naších končinách nie veľmi známa plodina, je vynikajúcim pomocníkom v boji proti akné. Obsahuje totiž beta-karotén, ktorý je prirodzene protizápalový a tým nám pomáha redukovať nepekné zapálené vyrážky.

Oriešky

Mandle sú oriešky s najbohatším obsahom na výživné látky. Nachádza sa v nich väčšie množstvo vitamínu E, tak isto sú bohaté aj na vlákninu, vitamíny a minerály. Stačí hrsť mandlí denne a za pár týždňov už možete spozorovať prvé výsledky, a nielen na našej pleti. Tieto zázračné oriešky prospievajú nielen v našej pleti, ale aj vlasom, nechtom a srdiečku.

Vlašské orechy sú nám oveľa bližšie ako ktorékoľvek iné. Patria vraj k najstarším potravinám na svete. Majú blahodarný účinok na náš organizmusoch. Sú v nich obsiahnuté vitamíny skupiny B, E, D, beta-karotén a mnoho minerálnych látok. V hojnom mnžstve sa tu nachádzajú aj omega-3 mastné kyseliny, ktoré na pleť pôsobia najviac. Pleť je hebkejšia a mladšie vyzerá. Takisto ako aj madle, aj vlašské orechy pôsobia na vlasy, oživujú ich a dodávajú im lesk. Doprajte si denne hrsť tejto dobrôtky a nedáte na ne určite dopustiť.

Červený(vodový) melón

Pomáha udržať pleť hydratovanú a žiarivú. Tým, že obsahuje až 92% vody je najlepšou zásobárňou vody v horúcom letnom počasí. A čo je na ňom úžasné, môžete si ho dopriať, koľko len chcete! Obsahuje málo cukru, takisto je málo kalorický a navyše je zdrojom lykopénu a vitamínu C, ktorým sa naša pleť vždy veľmi poteší.

Losos

Obsahujem množstvo zinku a Omega- 3 mastné kyseliny, ktoré vyhladujú pleť a zanechávajú ju hodvábne hladkú a spomaľuje jej starnutie. Ďalej je zdrojom astaxínu. Štúdie ukázali, že tento karotenoid je 10-krát účinnejší ako beta-karotén a až 100-krát účinnejší ako vitamín E. Udržuje svieži a zdravý vzhľad našej kože a chráni naše bunky pred predčasným starnutím a poškodením. Taktiež napomáha suchej koži zvýšiť hladinu vlhkosti a tak zlepšiť jej hydratáciu. Túto chutnú rybku si s kľudným svedomím doprajte dva až trikrát do týždňa. Určite neoľutujete.

Pleť je našou vizitkou a odzrkadlí sa na nej všetko, čo do nej investujeme. Preto radšej ako drahých vitamínových produktov sľubujúcich zázraky vsaďte na potraviny bežne dostupné v našich obchodoch. Efekt sa určite dostaví!