Atkinsonova diéta v posledných rokoch hýbe svetom štíhlosti! Jej princíp spočíva vo vytváraní energie z tukov; v praxi to znamená, že ak znížite množstvo prijatých sacharidov, váš organizmus bude nútený vytvárať energiu z tukov, čiže môžete sa veľmi rýchlo zbaviť tukových vankúšov! Organizmus sa takýmto spôsobom stravovania, bude viac namáhať a výsledkom je rýchlejšie spaľovanie tukov, kalórií a úbytok hmotnosti.

Jenn radí: „Vyskúšajte Atkinsonovu diétu!“
Ošiaľu štíhlej, krásnej postavy bez jediného gramu tuku, podľahla aj známa kráska z obľúbeného komediálneho seriálu Priatelia, ktorá si Atkinsonovu diétu nevie vynachváliť. Jennifer prepadla tejto netradičnej diéte pred siedmymi rokmi a odvtedy patrí k jej nadšencom. Ako chudnúť? Túto otázku si položila aj Jennifer, hoci tomu len ťažko uveriť, aj Jenn mala v minulosti problémy so svojou váhou. V rozhovoroch uvádza, že Atkinsonova diéta jej zmenila život k lepšiemu; odporúča ju všetkým, ktorý chcú schudnúť. Dokonca, na základe Atkinsonovej diéty, navrhla vlastnú diétu s názvom 90:10, podľa ktorej sa dodnes riadi. Znamená to, že denne zje 90% nízkokalorického jedla a 10% tvoria prehrešky, v podobe sacharidov, cukrov a tukov.

Najznámejší mýtus – Atkinsonova diéta je nezdravá!
Posledné mesiace, sa často špekulovalo, či Atkinsonova diéta je zdravý spôsob chudnutia. Azda najdiskutovanejšou problematikou, bol obmedzený príjem sacharidov. Sacharidy, nepriatelia štíhlej postavy, sú pre organizmus nenahraditeľnými a pre život potrebnými. Napriek tomu, denne zjeme niekoľkonásobne väčšie množstvo, ako potrebujeme. Zásady Atkinsonovej diéty sú založené, na optimálnom prísune sacharidov. Odborníci na zdravú výživu dospeli k záveru, že neexistuje dôvod, prečo by Atkinsonova diéta mohla uškodiť organizmu.