V živote takmer každej ženy raz príde ten deň, kedy sa z dievčaťa stane žena, so slobodnej zadaná a z voľnej vydatá dáma. Manželskému spolunažívaniu predchádza niekoľkomesačné či ročné randenie, zásnuby a až potom samotný svadobný deň. Ten, kto ešte vlastnú svadbu alebo prípravu na tento veľký deň nezažil, si asi nevie uvedomiť, čo všetko je potrebné zariadiť, vybaviť a rezervovať pred tým, ako sa s rodinou a známymi zídete pri slávnostnom obrade a nasledovnej zábave.
24topzena
Aj rok dopredu

Možno sa vám to zdá skoro, ale prenájom miestnosti nie je vôbec prehnané zariaďovať už rok dopredu. Budete naozaj nepríjemne prekvapená, koľko sál a slávnostných miestností má na nasledujúci rok už buď termíny vybookované alebo rezervované. Taktiež to je náročnejšie aj v prípade kostolov a cirkevného sviatku, farári majú termíny obsadené a nie je jednoduché vtesnať všetkých. Takže rok dopredu nie je vôbec prehnaný čas.

Ďalšou náročnou a jednou s najdôležitejších vecí je výber svadobných šiat. Tu je tiež vhodné urobiť to vopred, pretože jednotlivé šaty sa prenajímajú a je na ne poradovník. Predsa len, tie vám musia sadnúť ako uliate, musíte sa v nich cítiť výnimočne a na prvý pohľad by vám mali padnúť do oka. A ak sa tak stane a vy zistíte, že nie sú dostupné, bude vás to mrzieť. Lepšie je teda rezervovať tieto veci vopred, ako neskôr naháňať všetko na poslednú chvíľu.

Dobre si rozmyslite aj zoznam pozvaných ľudí. K svadobnému stolu určite nepozývajte všetkých svojich známych, ale len tých najbližších. Po desiatej hodine večer je zvykom, že prídu aj vzdialenejší príbuzní a mnohí ďalší priatelia. Nerobte vašu svadbu zbytočne veľkú, veď by mala byť špeciálna pre vás s vašim nastávajúcim, nie pre hostí. Dôležité je aj výber svadobného menu, pretože v dnešnej dobe mnoho ľudí preferuje vegánsku, vegetariánsku či dokonca raw stravu a mali by ste sa prispôsobiť každému.

Ilustračné foto: pixabay.com