Sex by mal byť pre každého niečím výnimočným, uspokojujúcim a vzrušujúcim. Avšak, nie každý má o milovaní v realite aj takúto predstavu a nemá s ním len pozitívnu skúsenosť. Často sú práve ženy tie, ktoré majú počas pohlavného styku problém s nepríjemnou bolesťou, no pre uspokojenie milovaného muža radšej ani nepípnu a potichu trpia. Ako možno predísť alebo sa vyvarovať bolesti pri sexe?

Na začiatku by ste si mali však ujasniť pravidlá hry, milé žienky, nerobte nič nasilu, ak by to pre vás malo znamenať muky, trápenie, bolesť a nepríjemné pocity. Veď váš partner vás miluje so všetkým, čo máte, a teda určite pochopí, ak sa s ním odmietnete milovať preto, že vám to spôsobuje bolesť. Sadnite si s ním, porozprávajte mu, ako sa veci majú a spoločne nájdite riešenie.

Jednou z najčastejších, no na druhej strane aj najmenej závažných bolestí pri sexe je tá, ktorá sa neobjavuje pri každom milovaní, ale iba pri určitej polohe, ak je partner príliš rýchly, necitlivý alebo žena nedostatočne lubrigovaná. V prípade takejto bolesti, a teda len príležitostnej, je všetko len na partneroch, aby o probléme komunikovali, vyriešili, čo je pre každého príjemné, čo naopak spôsobuje bolesť a našli spoločné riešenie. Chybou je však ticho, pretože potom si ten druhý môže myslieť, že je všetko v poriadku!

Hľadajte príčiny

Aby ženu pri sexe nič nebolelo a styk prebehol v poriadku, musí byť žena vzrušená a dostatočne uvoľnená, v opačnom prípade, keď je napätá alebo sex nechce, je hneď bolesť na svete. Žena môže mať napríklad nepríjemné bolesti pri milovaní aj v prípade, že sex nie je pravidelný, ale niekoľkonásobný v krátkom časovom rozpätí. Vtedy môže mať žena „odreniny,“ ktoré nepríjemne pália, svrbia a bolia.

Bolesť pri sexe vzniká aj vtedy, ak má žena vnútorný zápal, o ktorom ani nemusí vedieť. Najčastejšie sa vyskytuje mykóza, čo znamená nerovnováha mikroorganizmov. Vtedy je dobré navštíviť gynekológa, ktorý predpíše liečbu často aj obom partnerom. Síce muž nemusí žiadnou infekciou vôbec trpieť, no môže, a často aj je, jej nositeľom. Všetko si, ako väčšinu vecí, odtrpí zase len žena.

Kolísavá psychika

Odhliadnuc od všetkých zdravotných príčin, ktoré môžu spôsobovať žene bolesti pri sexe, stále je najväčší počet psychických dôvodov. Ak je žena napríklad nervózna alebo naozaj vyčerpaná a unavená z práce, večerné milovanie nie je to, po čom najviac túži. Práve v takýchto prípadoch sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane, že sex pre ňu nebude ani náhodou vzrušujúcim, ale naopak, nepríjemným, bolestivým a bude chcieť, aby čo najskôr skončil.

Ak sa na sex žena v situácii, kedy sa naň schyľuje, necíti, mala by o tom svojmu partnerovi otvorene povedať, pretože následná bolesť bude trvať ešte omnoho dlhšie ako samotný pohlavný styk a neskôr, aj keď bude mať žena chuť sa s partnerom milovať, bude sa báť, aby náhodou zase nezažila to, čo naposledy.

Takže, milé dámy, nech vás trápi čokoľvek, a teraz nemusí byť reč len o bolesti pri sexe, otvorene o probléme komunikujte, veď vo dvojici sa všetko ľahšie rieši, no nie? Sex by mal spôsobiť dokonalé uspokojenie a nie prinášať bolesť a trápenie, tak buďte aj vy občas sebec a myslite na seba!

Foto na titulke: Pixmac.sk, SPX1MSD