Pixmac000056982547Jarné počasie všetkých čím ďalej, tým viac vyháňa do rušných centier miest, nenápadných uličiek alebo tichej prírody. V spoločnosti priateľov, rodiny, kolegov či detí je úplne jedno, kam sa vyberiete, pretože budete v skvelej partii ľudí, s ktorými radi trávite čas či je leto a či zima. Niekedy je však naozaj na nezaplatenie vyjsť si von len tak, sám so sebou. Utriediť si myšlienky, nerozprávať, vnímať krásu ticha a okolitých elementov. Vôbec sa nemusíte cítiť hlúpo, keď budete sedieť na káve bez spoločnosti. Tú budete mať v sebe samom.

Ak vás slnečné lúče vyháňajú z bytu či kancelárie von, vyberte sa spoznávať kaviarne, v ktorých ste ešte neboli, alebo zablúďte do tej svojej, obľúbenej. S naozaj kvalitnými kaviarňami sa v poslednom čase roztrhlo vrece a pribúda ich na každom kroku. Preto si určite každá jedna z vás príde na svoje. V centrách miest už aj teraz, v marci, nájdete aj také, kde si sadnete von a môžete si vychutnávať síce ešte zubaté, no už príjemné slnko.

Nezabudnite si so sebou pribaliť dobrú knihu alebo časopis. Vyhnite sa elektronike, a teda žiadne počítače ani telefóny. Je to len čas pre vás. Aj keď, priznávame, že na druhej strane ak máte pracovné povinnosti, aj tie sa ľahšie plnia v útulnej a štýlovej kaviarni. Sadnite si k oknu a práca vám bude odbúdať, ani sa nenazdáte ako. V príjemnom prostredí ide všetko akosi ľahšie a rýchlejšie, ako doma, kde sa veľmi ťažko prinútime k povinnostiam.

Snáď najpríjemnejšími sú kaviarne na štýl starej domácej obývačky, kde hrá nekomerčná hudba a vy si len môžete užívať vôňu a chuť skvelej kávy za prítomnosti otvorenej knihy. A niekedy je skvelé iba tak sedieť a vypnúť. Atmosféra kaviarne vás pohltí. Najmä vo väčších mestách je kaviarní toľko, že sa nimi nezačnete nudiť a vždy môžete ísť vyskúšať inú. Aj tak sa zrejme budete najradšej vracať do jednej, ktorá sa vám vryje pod kožu.

Foto: pixmac.sk, Alpha – flickr