Rozlúčku so slobodou usporadúvajú tie najlepšie priateľky budúcej nevesty. Väčšinou sa ony potom stávajú na svadbe hlavnými družičkami, ktoré majú pod palcom tú najlepšiu zábavu. Prečo sa vlastne organizuje rozlúčka so slobodou?

Po tomto jedinečnom večierku by sa rozhodne nemalo nič končiť, ani meniť vo vzťahoch medzi nevestou a jej najlepšími priateľkami. Aj keď názov je viac-menej nostalgický, mali by ste budúcej neveste dopriať z každej zábavy niečo. Nestrácajte však na slušnosti, aby ste sa po prebdenej noci nemuseli za seba hanbiť.

Rozlúčku so slobodou si všetky predstavujeme ako typickú párty noc, kde ako hlavný „tím nevesty“ brázdite jeden bar za druhým. Skôr však „družičky“ rezervujú istú V.I.P zónu alebo menší salónik, kde sa môžete perfektne odviazať a nebudete teda na očiach všetkým prítomným v bare. Počas takýchto party sa udeje naozaj všeličo. Veď predsa kombinácia alkoholu, hudby, tanca a možno aj niekoľkých platonických lások nič dobre neveští… Neraz sa vďaka podobným rozlúčkam dostane k ženíchovi nejedna nepríjemná informácia (zo zákulisia párty). Končí sa to všelijako…

Nič zlé vám však neprajeme. Aktuálne sa aj preto stávajú populárnejšie sofistikovanejšie večierky na chate, na byte, vo wellness štúdiu alebo inom perfektnom zájazde. Na týchto miestach si jednak užijete s budúcou nevestou príjemnú zábavu, ale okolnosti a prostredie vás stále budú držať na uzde. Na takýchto večierkoch dominujú hry a súťaže. Nie tie, pri ktorých sa najprv opijete, až potom súťažíte. To naozaj nemá žiadny šmrnc…

Niektoré hry pre družičky a budúcu nevestu si vyžadujú prípravu vopred. Je to len na vašej spoločnej dohode a zvlášť stanovených medziach. Typické sú hry na fakty a lži o vašich spoločných zážitkoch. Vyrozprávate sa, poskytnete rôzne indície, no zakaždým treba na nevestu niečo perfektné prezradiť.

Každý máme svoje tajomstvá. Nevesta nie je v tom teda žiadnou výnimkou

Výborným odviazaním je aj hra „zvláštne veci“ v jej izbe, kúpeľni a pod. Porozhliadajte sa, veci ukryte a počas hry od nej žiadajte vysvetlenie. Prečo má napríklad meter, staré dioptrické okuliare (ktoré v žiadnom prípade nemohli byť jej) v nočnom stolíku?

Tie príbehy neraz prekvapia! Dajte si na rozlúčke so slobodou ešte viac záležať. Vytvorte pre nevestu menšiu krížovku, kde budú dominovať opäť otázky z vašich spoločných zážitkov. Odpovede musia byť jednoznačné. Zábavné, sofistikované a možno aj výborné na utužovanie vzťahov..!

Foto: pixabay.com