Zatiaľ čo starý rok ťahá z posledného, ten nový už  je za dverami a my sa nevieme dočkať. Ale ako ho patrične osláviť a ako dať dôstojne zbohom tomu starému? Patríte medzi ľudí, ktorí majú túlavé topánky? Čo takto navštíviť Spojené štáty americké? Dnes je to aj vďaka cestovnej autorizácii ESTA viza a cenovo výhodným letenkám omnoho dostupnejšie ako kedysi.

Kde sa vybrať, ktoré miesta, mestá poctiť svojou maličkosťou a ako to tam osláviť? Predstavíme Vám obľúbené americké mestá a ich typické silvestrovské oslavy.

Washington D.C.

Hlavné mesto USA nemôže vynechať oslavu príchodu Nového roka. Aké sú možnosti? Ak patríte medzi romantické duše môžete si zabezpečiť plavbu po rieke Potomac. Tie mladšie, bujarejšie ročníky skôr uprednostnia diskotéky, nočné kluby a bary kde si budú pripíjať v tanečnom opojení, a okrem toho  na brehu rieky môžete pozorovať ohňostroj, v ktorom pozadí sa bude črtať panoráma mesta.

San Francisco

San Francisco patrí medzi najkrajšie americké mestá, a preto sa ho určite oplatí navštíviť aj počas Silvestra. Mesto, ktorého je závojom častá hmla, je priam ako stvorené na oslavy Nového roka. Ak Vám nestačí odpočítavanie posledných sekúnd pri ohňostroji, k dispozícii máte rôzne iné možnosti. Ak sa prikláňate k funk metalovej hudbe, navštívte divadlo Fox Theatre kde Vám zahrá neštandardná kapela Primus. Na odbúranie hanblivosti a spustenia zábavy je výborným miestom koktail bar Make Westing kde si zahráte hru boccia. A ak milujete smiech tak potom navštívte zábavný klub Punc line comedy club, kde Vás budú bolieť ústa od neprestajného smiatia.

New York

Cestovanie do USA je nemožné nespojiť s NYC. Kto by len nechcel navštíviť mesto, ktoré nikdy nespí a ešte k tomu na Silvestra? Miestna silvestrovská oslava je známa na celom svete a mesto sa na ňu pripravuje niekoľko dní vopred. V posledný deň roku totižto k oblohe vystúpi veľká guľa a po odpočítaní sekúnd a príchode Nového roku z nej vyletí množstvo papierových želaní. Rozlúčku so starým rokom spestrujú moderátori a významné kapely a speváci. Times Sqaure priam praská vo švíkoch a ak chcete „vychytať dobrého fleka“ je potrebné aby ste sa na námestie postavili už ráno.

Las Vegas

Las Vegas patrí bezpochyby medzi najhlučnejšie a najvysvietenejšie mestá na Zemi, kde vládne zábava, hazard, divoké párty, čoho výsledkom sú výpadky pamäte po prebudení. Las Vegas žiari po celý rok, ale to neznamená, že Silvester tu je rovnaký ako každý iný deň. Tradíciou je show vytvorená z viacerých ohňostrojov, ktorú má na starosti sedem kasín na Las Vegas strip. Tento rok ide o nasledovné kasína: The Stratosphere, Treasure Island, The Venetian, Caesars Palace, Aria, Planet Hollywood a MGM Grand. Ohňostroj je sprevádzaní hudbou, ktorá je každý rok iná a teda výnimočná. Samozrejme ani tu nechýbajú rôzne oslavy v baroch, diskotéky či večerné show.

Ešte na záver

Ak sme Vás teda nalomili na americký Silvester avšak obávate sa formalít a cesty. Zahoďte ich za hlavu, piloti z katedry leteckej dopravy radia – stačí si len zapnúť počítač a otvoriť prehliadač a aby ste zažili takýto Silvester, nepotrebujete ani víza, stačí Vám len cestovné povolenie ESTA usa, ktoré získate rýchlou  jednoduchou registráciou z pohodlia domova. Happy new Year!