Často sa hovorí o škodlivosti chemických látok, ktoré sa pridávajú do kozmetických prípravkov. Mnoho ľudí prechádza od klasickej kozmetiky k produktom prírodným alebo organickým. Ešte ďalej zašli tí, ktorí úplne prestali používať prípravky na umývanie vlasov. Zoznámte sa s populárnou metódou “no poo”.

Počiatočná zmena vraj nie je vôbec jednoduchá: vlasy, ktoré sú na chi šampón zvyknuté, ho budú vyžadovať. To znamená, že sa budú rýchlejšie mastiť až do doby, kedy si pokožka zvykne produkovať menej mazu. Pri každom to trvá inak dlho, najčastejšie sa uvádza šesť týždňov. Ak potrebujete kvalitnú starostlivosť o vlasy, tak vlasová kozmetika CHI je odporúčaná množstvom ľudí. Najstriktnejšiu prístup – umývanie iba vlažnou vodou – nesadne každému. Veľmi obľúbené sú preto prírodné prípravky, hlavne tie, čo nájdete v kuchyni.

Vlasová starostlivosť z kuchyne

Čo sa jedlej sódy týka, najčastejšie sa odporúča jedna lyžica na štvrť litra vody. Kto má mastné vlasy, mal by vraj používať sódy viac, na suchšie vlasy stačí menej. Záleží aj na tom, ako hustú zmes potrebujete: niekto ju radšej rozotiera rukami, iný nastrekuje z aplikátora. Sóda s vodou príliš nepení, ale je potrebné ju rovnomerne naniesť, nechať pôsobiť a potom dôkladne zmyť vlažnou vodou.

Foto: pixabay.com