Keď sa povie thajský box, každá z nás si predstaví mužov v ringu, modriny a rozbité nosy. Vedzte však, že to môže byť aj celkom inak. Presvedčila nás o tom kondičná trénerka thajského boxu pre ženy Ingrid Bíróová. Jedinú vec, ktorú si z hodiny thajského boxu odnesiete, budú ubúdajúce kilá a príťažlivejšia postava.

Schudne naozaj každý

Thajský box pre ženy je skutočne pre každú dámu. Prepadli mu aj známe moderátorky ako Barbora Chlebcová, či Janka Hospodárová. „Je to šport, ktorý vám dá predovšetkým kondíciu a je určený pre ženy, ktoré by chceli rýchlo schudnúť. Tréningy nie sú vekovo ohraničené, chodia k nám aj 13-ročné dievčatá, mamičky po pôrode a aj ženy v zrelom veku.“ vysvetľuje trénerka.

Čo vás čaká v „ringu“

Tréning začína rozohriatím svalov, napríklad behaním a poskakovaním. K tomu sa samozrejme pridá poriadny strečing celého tela. Celá hodina je vedená rýchlou, dynamickou hudbou, ktorá vás dostane do tempa a navodí atmosféru. „Hudba u nás nie je kľúčovým prvkom ako pri aerobicu napríklad, hrá skôr na vylepšenie atmosféry. Baby ma musia počuť, aby vedeli, čo majú robiť.“ hovorí Ingrid. Hodina sa skladá z posilňovacích cvikov, ktoré sa striedajú s výkopmi a s klasickými údermi do vzduchu a do boxovacieho mechu.

Zatočíte s problémovými partiami

Boxom rozvíjate a vyrysujete brušné svaly, posilníte končatiny, spevníte chrbát a sedacie svaly. Garantujeme vám, že po prvom tréningu budete vedieť o každom svale na tele. „ Tento šport je jedným z najefektívnejších cvičení. Telo je takmer neustále v pohybe, v posilňovacom režime, tým pádom ja postava formuje skutočne rýchlo.“ prezrádza trénerka.

Dôraz na techniku

Ak máte obavu, že by ste sa vrátili domov „ako zbitý pes“ ste určite na omyle. „Ženy majú úplne odlišný tréning ako muži, nejaké mlátenie sa či žiadne monokle u nás nehrozia.“ uisťuje Ingrid. „Thajský box pre ženy, ktorý sa u nás trénuje nie je vzájomné zápasenie niekde v ringu. Ak teda nemajú o to sami záujem.“ uvádza ďalej Ingrid. Thajský box pre ženy je aj o nácviku správneho postoja, techniky úderu a kopov do boxovacieho mechu. V neposlednom rade sa naučíte aj techniku thajského boxu.

Ak nemáte skutočne závažné zdravotné problémy, zahoďte predsudky v zmysle: „Toto je na mňa priveľa“ a radšej to vyskúšajte! Vybúchate zo seba negatívnu energiu, stres a odmenou vám bude nielen pekná postava, ale pocit, že sa v nočných uliciach budete cítiť predsa len bezpečnejšie.