Ak ste sa rozhodli pre používanie kontaktných šošoviek, budete si k nim musieť zabezpečiť aj príslušenstvo. Vzhľadom na dôležitosť správnej starostlivosti o tieto krehké očné pomôcky, je vhodné si ich zakúpiť hneď spolu. Jedným z najdôležitejších doplnkov, ktoré budete potrebovať sú dezinfekčné roztoky a gély. Bez toho totiž ich využívanie nie je možné. Tieto produkty sa starajú o čistotu a dezinfekciu vašich druhých očí, ktorá je vyslovene nevyhnutná. Existujú v baleniach rozličných objemov s rôznym zložením, zameriavajúce sa na daný druh šošoviek.

Čo by vám nemalo určite chýbať v príslušenstve je puzdro na ich uchovávanie. Ponuka je bohatá na niekoľko druhov, záleží len na vás, ktoré si vyberiete. Voliť si môžete spomedzi najjednoduchších, ktoré sú určené výlučne len na ich úschovu, tie vypracovanejšie disponujú už aj farebným odlíšením miesta pre šošovku do pravého či ľavého oka, zrkadlom, či roztokom pre ich čistenie.

Výborným pomocníkom pri suchých a pálivých očiach sú očné alebo zvlhčujúce kvapky. Tie by ste pri používaní šošoviek mali nosiť neustále pri sebe, pretože nepríjemné podráždenie očí sa môže objaviť kedykoľvek. Kvapky vám prinesú úľavu a odstránia neželané pocity.

Jednoduchšiu manipuláciu vám umožní aplikačná podložka. Je veľmi vhodná najmä pre začiatočníkov, ktorí ešte v aplikácii nie sú až tak zruční a potrebujú si to natrénovať. Na sklenenej doštičke nájdete dva otvory, na základe ktorých ľahšie rozoznáte pravú a ľavú šošovku.

Ak aj napriek tomu bojujete s ich nasadzovaním a vyberaním, pomôžte si aplikátorom. Jeho veľkou výhodou je, že pri jeho použití nedochádza k znečisťovaniu kontaktnej šošovky, pretože zamedzuje akémukoľvek kontaktu s prstami. Táto pomôcka uľahčuje celý proces aplikácie a vy môžete zvyšný čas využiť na niečo užitočnejšie.

Pre ešte lepšiu starostlivosť si zadovážte pinzetu určenú výlučne na šošovky. Zaručíte si ňou väčšiu hygienu, pretože nahradí jej vyberanie z puzdra rukami. Špeciálne upravenie tejto pinzety garantuje ich maximálnu ochranu a vy sa tak nemusíte obávať prípadných natrhnutí či iných poškodení.

Nie všetky pomôcky sú nevyhnutné. Niektoré príslušenstvo si jednoducho musíte zabezpečiť ihneď, iné môžete zakúpiť dodatočne, prípadne ho nekúpiť vôbec. V každom prípade sú niektoré doplnky často veľmi dobrými pomocníkmi, najmä ak ste v týchto veciach začiatočník. V prípade tých ostatných ide takisto aj o vaše zdravie, ktoré týmito prostriedkami určite len podporíte.

Pripravené v spolupráci s internetovým obchodom VašeŠosovky.sk.