Ísť na dovolenku na Seychely alebo na Maledivy? Podobná dilema, ako si vyberať medzi Lamborghini a Ferrari – obe sú skvelé, takmer dokonalé autá, už na prvý pohľad krásne, pod kapotou skrývajú neuveriteľný výkon, cena je podobná, no podľa čoho si vybrať? Týchto niekoľko porovnaní vám s tým pomôže.

Ako budete ostrovy vnímať

Maledivy sú známe svojou exkluzívnou filozofiou: jeden ostrov, jeden rezort. A keďže majú ostrovov viac ako 1000, je skutočne z čoho vyberať. Ako turista priletíte na ostrov Malé, kde sa nachádza medzinárodné letisko, a na „svoj“ ostrov, kde si idete užiť pokoj a šum Indického oceánu, sa dostanete loďou či menším lietadlom.

Naopak Seychely majú pár známych a zároveň krásnych ostrovov, ktoré sú pre turistov hlavným lákadlom. A práve z nich objavujú čaro miest ako Mahé, La Digue či Praslin, kde môžu nasať francúzsku kultúru šmrncnutú seychelskými obyčajmi. Ochutnávajú miestnu kuchyňu, navštívia trhy alebo sa nechajú uniesť majestátnou prírodou počas potuliek národnými parkmi. Ak hľadáte pokoj, romantické chvíle, Maledivy sú pre vás zaujímavejšie. Túžite radšej objavovať a zažívať? Vyberte si Seychely.

Krásy prírody

Hoci oba ostrovy, Seychely aj Maledivy ležia v Indickom oceáne, vyzerajú už na prvý pohľad rozdielne. Korálové Maledivy sa nachádzajú iba dva metre nad morom a mnoho ostrovov je obklopených krásnymi útesmi, ktoré ich chránia pred vlnami. I to je dôvod, prečo väčšinu rezortov priamo nad morskou hladinou nájdeme práve na Maldivách. Predstavte si to – ráno vstať, dať si kávu, obuť plutvy a z terasy skočiť priamo do mora a šnorchlovať.

Seychely sú naopak granitovými ostrovmi, takže sú viac hornaté, vďaka čomu si tu milovníci turistiky môžu dopriať nezabudnuteľné výlety v národných parkoch. Ukrátení však nebudú ani tí, ktorí túžia po oddychu na pláži: jemný biely piesok, tyrkysové more pred vami a za chrbtom bujnejúca vegetácia. Je však pravda, že vonkajšie ostrovy na Seychelách pripomínajú korálové Maledivy.

Čo tu môžete robiť

Ak zbožňujete potápanie, šnorchlovanie či iba pozorovanie morského života z brehu, Maledivy sú pre vás dokonalým miestom. Oceán je tu kryštálovo čistý, viditeľnosť prakticky ideálna a farebné divadlo, ktoré nájdete v miestnych zálivoch či lagúnach, je dychberúce.

Seychely vám zase doprajú z väčšieho množstva aktivít, v porovnaní s Maledivami ich môžeme označiť za ihrisko. Na výber máte zo suchozemských aj morských činností: od lezenia po skalách či turistiku cez kajakovanie až po muškárenie. Ak hľadáte neustále nové dobrodružstvá a chcete zdolávať svoje limity, tu si prídete na svoje.

Chcete sa dozvedieť o dovolenke na Seychelách či Maledivách viac? Navštívte internetovú stránku www.dubaj.sk.