Každý oslavuje koniec starého a príchod nového roka po svojom. Niekto ostáva doma, venuje sa rodine, iní sa zase vyberú s partiou na lyžovačku či párty. Hoci je ešte koniec roka ďaleko, ak ho chcete stráviť mimo domova, nezabudnite si vopred vybaviť ubytovanie. Na Silvestra je totiž všade plno.

Silvester doma s rodinou

Nielen malé deti môžu tráviť posledný deň roka s rodičmi a zvyšnou rodinou. Vianočné sviatky a Silvester sú vhodným a v podstate jediným obdobím, ktoré majú mnohí možnosť stráviť s najbližšími a zažiť pritom kopu zábavy. V príjemnej domácej atmosfére sa nemusíte spoliehať len na koncoročný televízny program. Vytiahnite obľúbené spoločenské hry, pripravte si rôzne pochúťky, usaďte sa a užite si spoločné chvíle.

Lyžovačka na horách

Hory a sneh poskytujú obrovský priestor na množstvo zábavy a zimnej pohody. Vyznávači zimných športov preto oslavujú príchod nového roka práve na lyžiach, snowboardoch či bežkách. Po skvelom športovom vyžití si posedia v horskej chate s výbornou sviatočnou atmosférou. Ak máte v pláne takéto niečo, nezabudnite, že ubytovanie na Silvestra by ste mali vybavovať dostatočne vopred. Čím viac sa totiž koniec roka blíži, tým menej je v hoteloch, penziónoch i chatách voľného miesta.

Nový rok na vysnívanej dovolenke

A čo tak prežiť silvestrovskú oslavu vo svojej vysnívanej destinácii? Koniec roka môže byť jedinečným zážitkom, stačí si zakúpiť pobyt na mieste, kde ste sa so svojou polovičkou vždy chceli vybrať. Ohňostroj v Londýne, v Paríži pod Eiffelovou vežou alebo v Benátkach na gondole? Cestovné kancelárie majú v talóne plno takýchto lákavých silvestrovských zájazdov. Aby ste ale neboli sklamaní, nezabudnite si tiež všetko vopred vybaviť.

Foto: Bigstockphoto