Obdobie dovoleniek vrcholí a vy ste ešte nenašli tú správnu chvíľu, aby ste si niekde odišli oddýchnuť? Možno si poviete, že dovolenku nepotrebujete a odložíte si peniaze na niečo iné. Nenechajte svoj organizmus fungovať bez poriadneho letného resetu a doprajte mu relax pri mori. Niekedy však môže byť horšie nájsť človeka, ktorý s vami na tú dovolenku pôjde. Nemusia sa vám zhodovať termíny, preferencia destinácie či cenová hranica. Čo takto vyzerať na dovolenku do zahraničia ako single? Trúfli by ste si?

Prečo nie?

Zrejme ste si povedali rýchle a razantné nie, no keď sa nad tým hlbšie zamyslite, tak to vôbec nemusí byť zlý nápad. Ak nemáte partnera či kamarátku, ktorá by šla s vami, prečo by ste mali ostávať doma, veď dovolenku si môžete užiť aj sama. Verte, že nebudete ani prvá, ani posledná a na konci si budete vďačná, že ste išli. Naberte odvahu a rezervujte si pobyt, presvedčte sa však, že si beriete celú izbu, nie len lôžko. Teda, ak len nechcete izbu s niekym cudzím zdieľať, čo už by bol asi príliš veľký adrenalín.

Kvalitný čas pre vás

Single dovolenku berte ako čas, kedy sa môžete venovať výhradne iba sebe a svojim obľúbeným aktivitám. Zoberte si so sebou knihy na čítanie, veci na cvičenie, časopisy či súbor filmov. Jednoducho všetko, na čo ste počas pracovného roka nemali čas, môžete dohnať práve na single dovolenke.

Dovolenka, na ktorej ste sama, môže byť aj skvelým spôsobom, ako niekoho spoznať. Ak ste otvorená novým priateľstvám, máte príležitosť, stačí byť len pozitívne naladená, usmiata, zúčastňovať sa spoločenských akcií a nebáť sa s ľuďmi prehovoriť. Na konci uvidíte, že ste single dovolenku až tak single neprežila, pretože okolo vás budú neustále noví ľudia.

Na druhej strane si však dávajte pozor, s kým budete tráviť čas a koho si pripustíte bližšie k telu. Musíte byť opatrná, predsa len nebudete mať nikoho, na koho sa môžete obrátiť či spoľahnúť.

Foto: pixabay.com