Bývanie

Spoločné bývanie – kedy je ten správny čas?

Partnerská idylka – trávite spolku množstvo času, navštevujete jeden druhého, čakáte sa po škole či práci, veľa sa rozprávate, aktívne prežívate spolu váš voľný čas. Až po určitom času príde nápad, že prečo vlastne spolu nezačnete bývať? Veď ste aj tak neustále jeden pri druhom, často nemáte úplné súkromie, prespávate u toho druhého, budíte sa spolu. Tak prečo by ste nemali váš partnerský vzťah posunúť na novú úroveň a nájsť si spoločné hniezdočko lásky a vyskúšať si bývanie pod jednou strechou. Veď to nemôže byť až taký veľký rozdiel. Či môže?

6topzena(1)

Je úplne iné, keď sa s vašim partnerom stretávate, no každý z vás býva vo svojom, ako keď spojíte svoje dva životy a začnete ich žiť spolu v jednej domácnosti. Obrovskou výhodou samostatného spoločného bývania je spomínané súkromie a priestor. Nechoďte však do toho v žiadnom prípade, ak pociťujete čo i len najmenšie pochybnosti o vašom vzťahu. Určite sa neunáhlite ani vtedy, ak spolu nechodíte dlhší čas. Nepremyslené a zbŕkle rozhodnutia môžu mať neskôr veľmi zlý výsledok. Dobre si zvážte aj vašu a partnerovi finančnú situáciu. Budete obaja schopní platiť celý nájom?

Ak chcú obaja

Je pravdou, že predtým, ako sa rozhodnete pre svadbu či dieťa, by ste si mali vyskúšať spoločné bývanie, aby ste si aj jeden, aj druhý overili, či sa viete prispôsobiť biorytmu a dennému harmonogramu svojho partnera. Bývanie vám tak už po krátkej dobe napovie, či váš vzťah bude naďalej fungovať, alebo je lepšie ísť každý svojou cestou.

Správny čas na spoločné bývanie je tak zrejme po niekoľkých mesiacoch spoznávania sa, v prípade, že máte na to dostatok financií a pravidelný príjem na splácanie hypotéky na bývanie alebo nájmu a vaše návyky pri bývaní a celkovo živote sú, ak nie rovnaké, tak aspoň podobné. A v neposlednom rade, musíte sa na to obidvaja cítiť a nevytvárať na seba navzájom tlak.

Ilustračné foto: pixabay.com