Žehlenie je pre viaceré domáce gazdinky ako beh na dlhé trate. Pohľad na plný bielizňový kôš nás núti uvažovať, ako možno efektívne zvíťaziť nad strastiplným žehlením. Ak ste sa zatiaľ o žiaden prelomový objav nepričinili, pevne uchopte žehličku a nechajte sa ňou viesť. Poprípade spôsob a smer žehlenia si zvoľte vy sama! Nie však s každým modelom žehličky dokážete rýchle, efektívne a úsporné ťahy po oblečení.

Ak vám naozaj záleží na kvalitnom žehlení, zo svojich finančných rezerv budete musieť čo-to ukrojiť. Určite vás ani partner nenechá trápiť sa nad horúcim a náročným žehlením bez efektívneho výsledku. Zostávajú vám na oblečení nevzhľadné pokrčené pásiky? Je vaša žehlička ťažká a nekomfortne sa vám s ňou narába? Nezvláda váš model žehličky všetky druhy tkanín? Ak máte pocit, že oblečenie po žehlení pôsobí viac pokrčene, než ste ho vybrali z práčky, je čas na zmenu. Vaša domácnosť si žiada kvalitnú, funkciami nabitú žehličku!

Blížia sa Vianoce, tak využite tento čas pokoja a obdarúvania pre svoje potešenie. Výberom vhodnej žehličky ušetríte čas, spotrebu energií a rozhodne sa za vzhľad oblečenia nebudete musieť hanbiť. Pred kúpou nového modelu berte do úvahy aj frekvenciu a (priemerné) množstvo bielizne na žehlenie. Zvážte, aký druh tkanín sa najčastejšie ocitá pod žehliacou plochou, akými konkrétnymi funkciami by mala žehlička disponovať.

Inovatívne žehličky si jednoducho poradia aj s nepoddajným či veľmi jemným materiálom

Pri výbere žehličky nás často sklame aj nekvalitná a nešetrná žehliaca plocha k rôznym typom tkanín. Rozhodne treba prihliadať aj na túto opačnú stránku vašej žehličky. Žehliaca plocha musí v prvom rade neohrozovať kvalitu materiálu, mala by sa jednoducho kĺzať po oblečení. Vhodné sú zlúčeniny teflonu a keramiky. Na žehliacej ploche naparovacích žehličiek sú otvory pre únik pary alebo vytvorenie parného rázu. Parný ráz sa využíva pri nepoddajných textíliách, ktoré treba poriadne zmäkčiť.

Bežne v domácnostiach sa využívajú práve naparovacie žehličky. Možno sa nad parou dosť zapotíte, no výsledok vás jednoznačne motivuje k ďalšiemu a ďalšiemu žehleniu. Aby sme nepredbiehali, zostaňme pevne stáť nad žehliacou doskou. Naparovacia žehlička si hravo poradí s rôznym druhom textílií, či už viac alebo menej krčivým.

Systém spočíva v komfortnom žehlení nad parou, ktorá bielizeň dostatočne zjemní. Teda oproti niekdajšiemu suchému žehleniu si poradí s každým pokrčeným záhybom. Ani špicatý tvar inovatívnych žehličiek sa nevyužíva len z estetických dôvodov. Umožňuje tak efektívnejšie žehlenie na malých plochách okolo gombíkov, zipsov či rôznych detailov na odeve. Pri naparovacích žehličkách sa nedajte hneď zlákať na malé a komfortné nádobky na vodu. Riskujete tým častejšie a zdĺhavejšie dolievanie vody. Čím väčší objem nádobky, tým komfortnejší spôsob žehlenia. Ideálne, ak by ste si vybrali nádržku s objemom približne 500 ml. Aj vám sa práve zapáčilo efektívne žehlenie s inovatívnou naparovacou žehličkou? Žehlite v domácnosti úsporne a predovšetkým z lásky!

Foto: pixabay.com