Aj keď je tehotenstvo určite nádherné obdobie v živote každej ženy, predsa len so sebou prináša aj rôzne riziká a nepríjemnosti. A akokoľvek sa budúca mamička na svoje bábätko teší, nesmie zabúdať ani na seba, na svoje pohodlie a zdravie. Veď predsa musí byť schopná o bábätko sa aj postarať. Musí sa teda aj po pôrode cítiť dobre a vo vynikajúcej kondícii.

Ako pripraviť telo na pôrod

Verte, budúce mamičky, že aj na pôrod sa môžete pripraviť. Určite by nejedna z Vás privítala, keby pri pôrode nemuselo dôjsť k nastrihnutiu, či dokonca pretrhnutiu citlivého tkaniva hrádze. Ako podobným problémom zabrániť? Pomôže masáž hrádze s olejom na masáž hrádze. Takáto masáž síce nezaručuje, že k nastrihnutiu skutočne nedôjde. Avšak môže toto riziko výrazne znížiť, prípadne napomôcť hojeniu takto poškodeného tkaniva. Postup masáže je veľmi jednoduchý. Dôkladne si dezinfikujte ruky, najlepšie klasickým mydlom. Na masírovanie použite olej na masáž hrádze, ktorý si nalejte na prsty. Jemne masírujte olejom tkanivo hrádze po dobu asi päť minút. Takáto masáž približne mesiac pred pôrodom má za následok zjemnenie a uvoľnenie tkaniva, ktoré sa stáva poddajnejším a elastickejším. To výrazne zvyšuje šancu, že k bolestivému natrhnutiu hrádze počas pôrodu nedôjde.

Trpí aj pokožka

S týmto faktom sa zrejme musia vysporiadať všetky budúce mamičky. Pokožka sa totiž napína až nad hranicu svojej pružnosti. Výsledkom môžu byť nepekné strie v oblasti bruška, stehien a zadku. Ak sa už vyskytnú, ťažko sa ich zbavíte. Dôležitá je teda opäť prevencia. Tehotenský ošetrujúci olej naneste na rizikové partie. Masírovať môžete aj viackrát denne. Vaša pokožka bude pružná a vláčna.

Pozor na prsia!

Ani jedna budúca mamička by nechcela, aby jej prsia v tehotenstve stratili svoju krásu a pevnosť. Aj tie sú totiž v tomto období mimoriadne citlivé. Problémom však môže byť i príprava na kojenie. Tu pomôže masáž prsníkov. Začnite s ňou už pred pôrodom. Olejom na masáž prsníkov jemne masírujte prsia smerom k dvorcu. Tkanivo bude prekrvené, čím sa podporí aj tvorba mlieka.

Aj keď už iste túžobne očakávate príchod svojho bábätka, nezabúdajte ani na seba, milé mamičky. Ak budete spokojné Vy, bude spokojné aj Vaše dieťatko. Navštívte internetový obchod BIOnatural.sk kde nájdete ďalšie výrobky vhodné pre budúce mamičky.

foto: sxc.hu