Leto a s ním letné radovánky vonku na slniečku už nám nadobro skončili, pomaly sa čoraz viac zdržujeme doma, v teplúčku a pohodlí. Vonku je sychravo, chladno, smutno. Tak čo sa s tým dá robiť? Zavrieť sa vo vnútri a utápať sa v melanchólii? My máme pre vás jeden tip, ktorý je jednoznačne omnoho príjemnejší a veselší. Doma si je potrebné vytvoriť krásnu domácu útulnú atmosféru. Vytvoriť si z domu či bytu domov, do ktorého sa budete radi vracať a ešte radšej tam tráviť čas. Jednou veľmi podstatnou súčasťou tohto domáceho raja sú sviečky. Na Differenta.sk pre Vás máme dve z najluxusnejších značiek sviečok a vôní, ktoré môžete nájsť na trhu. WoodWick a Yankee Candle.

Sviečky WoodWick sú vyrábané v USA. Sú veľmi intenzívne parfémované a to úplne a jedine len a len prírodnými esenciálnymi olejmi. Ďalšou obrovskou výhodou značky WoodWick sú knôty, ktorými sviečky disponujú. Sú totiž úplne jedinečné, drevené, a tak vytvárajú autentický zvuk praskajúceho dreva v krbe. Navyše sú dekorované dreveným viečkom, ktoré pôsobí veľmi elegantne a pri horení sviečky slúži ako podstavec a chráni povrch nábytku.

Značka ponúka rôzne kombinácie vôní. Na chuť si tu prídu milovníci sladkých, púdrových, ovocných či kvetinových tónov, ale aj tí, ktorí by radšej niečo hlboké, drevité, ťažšie či korenisté. Vône ale nie sú len tak obyčajné, ktoré nájdete kdekoľvek, dokážu vytvoriť úplne autentickú arómu napríklad maslových sušienok, voňavej bavlny, karamelu, aromatického lesa plného voňajúcich stromov či bieleho čaju s nádychom jazmínu. Proste a jednoducho, každý si vyberie. Nesmierne množstvo tak nádherných vôní a voňavých kombinácií, že možno v tom vyberaní bude trochu ale problém.

Aj čo sa týka tvarov sviečok, máte tu niekoľko možností. Pri tých, ktoré sú z číreho fúkaného skla, môžete siahnuť po nadčasovom elegantnom tvare vázi, či už veľkej, ktorá má má 609,5 g a dobu jej horenia 110 až 150 hodín, čo je naozaj dosť, vzhľadom k tomu, že sviečka prevonia domov intemzívne počas krátkej chvíle. Tvar vázy je tiež v menšom prevedení, ktoré má váhu 275 g a horí 60 hodín. Ďalší tvar je pomerne  špecifický a je ním tzv. loď. Z názvu teda vyplýva, že má krásny netypický tvar lode a tak je nádhernou dekoráciou. Loď váži 453 g a jej vôňu si môžete vychutnávať 50 hodín.

Okrem sviečok v skle, značka vyrába aj tie v plechu, ktoré sú opäť veľmi vkusné a dekoračné, v tvaroch polvajcovitých, váz i lodí.

A tým sme neskončili, sú tu ďalšie výhody, ktoré sviečky WoodWick ponúkajú. Niektoré z nich neobsahujú len vôňu jednu, ale rovno tri. Sú to tzv. Trilogy a tieto tri vône sú na sebe navrstvené, nestane sa vám teda to, že by vám vôňa prestala voňať, pretože ju už máte pridlho. Vône sa uvoľňujú postupne a zároveň sa v určitých chvíľach prelínajú a vytvárajú ďalšie kombinácie.

Okrem sviečok značka vyrába aj vonné vosky WoodWick do aromalampy, ktoré, ako inak, opäť očaria krásnymi voňavými kombináciami. Výhodou pri nich je, že ich môžete vystriedať mnoho, skúsiť tak, aká aróma vám najviac vyhovuje a potom si vybrať tú svoju pravú. Sviečku domova.

Čo sa týka značky Yankke Candle, tá tiež pochádza z Ameriky a sviečky vyrába už od roku 1969 v tej najvyššej kvalite. Každú kolekciu vôní vyvíjajú skúsení svetoví parfuméri a dávajú si na tom naozaj záležať. S každou sezónou prichádzajú s nádhernými jedinečnými vôňami, ktoré sú tématické, ako napríklad so zimnou vianočnou kolekiou v podobe vôní Christmas Magic, Winter Glow, Christmas Cookie, Winter Wonder a mnohých ďalších. Tie prinášajú do vášho domova prenádhernú kúzelnú vôňu Vianoc, rozprávok a sladkých dobrôt. Okrem sviečok klasických prichádza Yankke aj s novinkoiu v podobe kolekcie Elevation v pôvabnom hranatom tvare v troch veľkostiach, tlmených elegantných farbách a decentných hlbokých vôní.

Sviečky Yankke Candle sú vyrábané taktiež v rôznych prevedeniach. Môžete vyberať z Classic veľkých či stredných, ktoré horia od 65 do 150 hodín, ale aj z malých votívnych alebo čajových sviečok.

Aj táto značka okrem sviečok ponúka taktiež vonné vosky Yankke Candle do aromalampy, opäť v nesmiernom množstve vôní, ale na svoje si tú prídu aj tí, ktorí by si chceli prevoňať svoje auto, keďže ponuka vonných klipov do ventilácie alebo vonných kolíčkov je tiež široká.

Okrem sviečok a vôní si môžete zaobstarať aj svietničky.

Urobte teda sebe, či iným radosť, vytvorte si doma DOMOV, plný vôní, krásnej atmosféry, miesto, kde sa budete radi vracať po práci, škole, či prechádzke. Miesto, kde budete chcieť tráviť čas. Len si to predstavte, teplo domova, horúci čaj, mihot plamienka sviečky, jej vôňa omamujúca vás, vyložené nohy, kniha v ruke, za oknom prvé vločky snehu. Čo si viac si priať?

Foto: differenta.sk