Skopelos patrí medzi nie veľmi rozľahlé ostrovy v Egejskom mori. Je súčasťou gréckeho súostrovia Sporady, orientovaný severovýchodne od ostrova Eubója. Tento ozajstný raj na zemi vyhľadávajú väčšinou milovníci pokojných, hlučným turizmom nerušených letných dovoleniek. Na pláži s knihou v ruke vám rozhodne neprekazí rozčítanú kapitolu frmol zanietených výletníkov, o ostrove Skopelos možno teda povedať, že je zaručeným prírodným wellnessom.

Toto miesto vyhľadávajú aj mladé rodiny s deťmi, pretože je tu dosť malebnej krásy k spríjemneniu pobytu pri mori a vďaka pokojnej atmosfére nebudú deti počas nocí rušené hlučným nočným životom. Ideálna je pre ne pláž Panormos. Nevýhodou však je, že na tomto zaujímavom ostrove absentuje letisko.

Dopravu je možné uskutočniť loďou zo susedného ostrova Skiathos. To mu však rozhodne neuberá na malebnosti, ostrov je pokrytý ihličnatými lesmi, nádhernými pieskovými plážami a čistotou azúrového mora. Práve tieto atribúty robia z ostrova Skopelos vyhľadávaným balzamom na každodenný ruch života.

Ostrov je pokrytý bohatými ovocnými hájmi, píniovými či borovicovými lesmi a ďalším jeho unikátom sú udržiavané olivové sady. Na ploche približne 96km2 sa teda tiahne skutočná zelená oáza pokoja. Hoc je jeho severovýchodná časť dosť strmá a nachádza sa tam dosť skalnatých útesov, ostatné miesta sú bezpečnejšie a volajú po zanietených romantikov.

Užite si romantickú dovolenku v zelených hájoch ostrova Skopelos

Vďaka svojej čistote a udržiavanej ekologickej rovnováhe si ostrov vyslúžil cenu modrej vlajky. Na prepravu po ostrove vám pohodlne poslúži trojkolka pre seniorov. Obyvatelia ostrova zachovávajú starobylý štýl života bez početného turizmu a preplnených pláží. Je ideálnym miestom aj pre milovníkov rybárčenia, plavby loďou či jachtou. Z vtáčej perspektívy sa vám okrem nádhernej zelenej scenérie naskytne pohľad aj na bielo-modré kostolíky či pozostatky hradieb mestského opevnenia. Rozhodne by sa dalo povedať, že ostrovom vládne efekt starobylosti a návratu do minulých pokojných čias.

Na ostrove sa nachádza aj množstvo ešte stále neorganizovaných, tak ako ich príroda stvorila, tak aj dostupných pláží. Takými to úkazmi sú napríklad pláž Hovolo či Perivoli. Tých sa môžu nabažiť skutoční divosi aj so svojimi divožienkami! Aby sme tento ostrov nevykreslili ako nudnú bodku na mape, samozrejme, aj tu sa dá zabaviť či nahliadnuť na jednu z nudistických pláži, pláž Stafilos.

Hlavné mesto Skopelos si taktiež udržiava historický akcent. Nenájdete tu žiadne veľké zábavné centrum, ale rozhodne si môžete vychutnať čaro úzkych uličiek, kláštorov, kaplniek či byzantských kostolov. Krásny pohľad na malé domčeky v pokojných zákutiach nemožno ani opísať, na túto jedinečnú dovolenku sa treba vybrať, pokým nám to počasie umožňuje!

Foto: pixabay.com