Vlasy si aj počas horúceho leta potrebujú zachovať sviežosť, lesk a ľahkosť. Pripravte sa na to, že sparné dni budú pre ne naozaj silnou záťažou. V tomto období strácajú prirodzenú vlhkosť, sú suchšie a skôr sa lámu. O to väčšiu starostlivosť im budete musieť poskytnúť, ak ste si ich pred letom nafarbili. Svetoznáme značky vlasovej kozmetiky však poznajú na každý problém ideálne riešenie!

V lete máme priam žiariť do krásy. K tomu nám pomôžu aj trendy farby na vlasy v brond, medenom a vhodnom červenom odtieni. Tieto farby sú odborníkmi odporúčané práve na letné obdobie. Aj napriek vysokým teplotám a ďalším podnebným špecifikám sa tieto odtiene dokážu správne  “vyhrať“ so slnkom a vodou.

Farbené vlasy sa v lete majú nádherne lesknúť

Počas leta tento efekt vplyvom UV žiarenia trvá oveľa kratšie. Umelé pigmenty vo farbách na vlasy skôr vyblednú a majú tendenciu rýchlo sa vymývať. Prirodzene, veď trávime viac času na kúpaliskách a pri mori! To sa však netýka len zmývateľných, ale dnes už aj niektorých permanentných farieb.

Umelé pigmenty treba uchovať vo vnútri vlasu čo najdlhšie. To podporia vyživujúce zložky vlasových prípravkov Schwarzkopf na farbené vlasy. Obsahujú prevažne ultraľahké mikro-oleje a proteíny na umiestnenie a usporiadanie pigmentov okolo vlasov. V lete majú špeciálne prípravky na farbené vlasy zaistiť ochranu aj proti oxidačným voľným radikálom. Súvisí to so striedaním suchšieho a chladnejšieho vzduchu pri vode, vysokou slanosťou v moriach a vplyvom vetra.

V lete by sme si mali vyberať farbu na vlasy v jemných, nie v sýtych a žiarivých odtieňoch. Výrazné pigmenty sú síce krásne, ale skôr priťahujú slnečné žiarenie, farba sa tak prehrieva a bledne. Tmavé odtiene sú v lete teda nanajvýš nepraktické! Farba na vlasy L´Oréal bude aj pre vás jedným z najväčších hitov tohto leta! Prečo? Pretože si vďaka nej dokonale namiešate exkluzívny brond odtieň!

Blondíny, brunety? Všetky túžime po trendy odtieňoch na vlasy!

Blondíny si jednoducho zvolia hnedé odtiene a brunety svetlejší melír. V tom spočíva kúzlo letnej brond farby. Vlasy musia získať nádherný zlatistý nádych, žiadne zažltnuté pramene. To zabezpečujú vyživujúce oplachy pre farbené vlasy na ochranu pigmentov, s extra výživou a leskom. Podľa vlasových stylistov sa v lete máme vyhýbať červeným a fialovým odtieňom. Ak sa aj rozhodnete pre niektorý z týchto odtieňov, používajte farby s pokročilou trojnásobnou ochranou a ľahkou krémovou konzistenciou. Tak si aj počas tých najhorúcejších dní užijete príjemný pocit z farbených vlasov.

Foto: pixabay.com, notino.sk