Bio kozmetikaV súčasnosti sa veľa produktov pýši prívlastkom BIO. Ich používanie sa stáva svetovým módnym trendom. A ani slovenský trh nie je výnimkou. Cestu naň si našlo už mnoho produktov označených týmto prívlastkom. Nie je tomu inak ani v prípade biokozmetiky.

A čo vlastne biokozmetika je? Ide o prírodnú kozmetiku, ktorá sa vyrába bez použitia chemických a živočíšnych zložiek. Neobsahuje toxíny, syntetické farbivá, parfumy a konzervačné látky. Vyrábaná je z prírodných ingrediencií z kontrolovaného ekologického hospodárstva, ako napr. silice z kvetov, extrakty z byliniek, či prírodné oleje. Samozrejmosťou je, že biokozmetika nie je testovaná na zvieratách a pri pestovaní a zbere rastlín, z ktorých je vyrábaná, nedochádza k poškodzovaniu životného prostredia. Jej veľkou výhodou je tiež to, že neobsahuje látky ako vazelína, parafín, ropné produkty a farbivá, ktoré sú cudzie ľudskému organizmu.

Z dôvodu zvýšeného záujmu o BIO produkty sa však stáva, že je trh presýtený produktmi, ktoré sú takto označované, ale potrebné podmienky a parametre neplnia. Ako teda odlíšime zrno od pliev? Aby sa kozmetika mohla označovať ako BIO, musí prejsť nezávislou externou certifikáciou. To znamená, že kvalitné biokozmetické produkty sú certifikované.

Mimoriadna akcia pre čitateľky magazínu topzena.sk – získajte 10%-nú zľavu z nákupu! Pri nákupe v internetovom obchode www.bionatural.sk zadajte do poľa Zľavový kupón heslo “topzena”. Pozor, akcia je časovo obmedzená, platí len do 31. júla 2011.

Práve túto kvalitnú biokozmetiku ponúka e-shop www.BIOnatural.sk. Nájdete v ňom široký sortiment biokozmetiky, prírodnej kozmetiky a ekodrogérie rôznych certifikovaných výrobcov. Tovar je prehľadne usporiadaný v rôznych kategóriách, čo uľahčuje vyhľadávanie a napomáha k rýchlej orientácii v e-shope. BIOnatural.sk sa teší výraznej obľube u spotrebiteľov, až 97% z nich by ho odporúčalo aj svojim známym. Nie je divu, ceny v tomto e-shope sú totiž naozaj priaznivé a ponúkaný sortiment je skutočne široký. Od prírodných mydiel, cez bambucké maslo vhodné pre každý typ pleti a bio kokosový olej, ktorý je v letnej akcii, až po rôzne éterické oleje vhodné do kúpeľa, či pri naparovaní a bioprostriedky do domácnosti. Obľúbená a cenovo mimoriadne výhodná je aj henna na vlasy určená pre farbenie s dlhotrvajúcim účinkom. Pre zákazníkov sú tiež pripravené rôzne zľavy a cenové zvýhodnenia, ako aj poštovné zdarma pri nákupe nad 60 Eur.

Tak čo poviete? Chcete míňať svoje peniaze za nekvalitnú a často aj škodlivú kozmetiku? Alebo sa radšej budete naozaj starať o svoje telo? V tom prípade navštívte e-shop BIOnatural.sk.