Leto sa závratnou rýchlosťou priblížilo na dohľad a naše zimné tukové zásoby sa v mnohých prípadoch ešte viac množia. Ak chcete zhodiť pneumatiku okolo brucha ešte do leta, a že to leto je už naozaj blízko, mali by ste odskúšať niektoré z týchto cvikov.

Drepy

Drep je kráľ cvikov, na ktorý nepotrebujete nič, len silu vôle a dostatok času. Pri stovkách drepov si vymakáte nohy, schudnete z brucha a získate aj slušnú kondičku. Na začiatok vám bude stačiť tak 100 drepov denne, postupne sa dostanete aj na tisícku. Verte, že je to zábavnejšie ako stacionárny bicykel a dá sa to stihnúť za 90 minút počas jedného filmu.

Plank

Plank je skutočná chuťovka pre tých najvytrvalejších. Možno sa vám zdá, že vydržíte v tejto polohe aj 10 minút, a aj veru vydržíte, no so správnou technikou nedáte ani jednu poctivú minútu. Vedeli ste, že svetový rekord v planku je viac ako 5 hodín?

Šprint len s kvalitnou obuvou

Ak sa rozhodnete behávať, spoznáte viac svoje okolie, budete viac na čerstvom vzduchu a kilá pôjdu zázračne dole. Ak sa teda počas behu nestavíte niekde na veterník. K behu však potrebujete skutočne kvalitnú bežeckú obuv, aby ste si nezničili kĺby. Na začiatok dobre poslúžia aj napríklad futsalové halovky. Od veci nie je ani funkčné bežecké oblečenie.

Bicykel

Na bicykli spravíte na jeden záťah aj 100 kilometrov. Videli ste niekedy, ako vyzerajú chalani z Tour de France? Máte pocit, že by mal Sagan okrem dvoch pneumatík na bicykli ešte jednu okolo pása? Cyklistika je jeden z najnáročnejších športov a pomáhajú nám spáliť tuk.

Korčule

Na korčuliarskych dráhach, cyklodráhach, štadiónoch, alebo len v uliciach miest a obcí nájdeme v lete veľa korčuliarov. Tento príjemný a na pohľad nenáročný šport nás donúti hltať kilometer za kilometrom a nechávať na nich všetky vianočné šnicle a koláče.