Keď sa povie materská dovolenka, predstavíte si pod týmto obdobím naozaj dovolenku, počas ktorej si oddýchnete alebo viete, že to budú náročné tri roky? Tie dámy, ktoré si už materskou prešli, sa zrejme pousmejú a vedia, že to nie je jednoduché. Celé tieto roky sa venujete primárne vašemu bábätku a robíte všetko pre jeho správny vývoj a vývin. Ako fyzický, tak psychický.

Čas na seba

Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, ako materská vplýva na váš osobný rozvoj? Materská dovolenka trvá zvyčajne dva roky, no je, samozrejme, na uvážení každej matky, ako dlho ostane doma so svojim dieťaťom. Bábätku sa prispôsobuje celý denný i nočný režim, aktivity a množstvo času strávi žena starostlivosťou len o dieťa. Zabúda a, prípadne alebo, nemá čas na seba samú. Musíte si uvedomiť, že po skončení materskej dovolenky nastane aj pre vás čas vrátiť sa do práce. Nedovoľte, aby ste zabudla alebo stratila svoje schopnosti, vďaka ktorým ste pre svojho zamestnávateľa skvelou voľbou.

Vaše vlastné aktivity

Na dieťa vo väčšine prípadoch žena nie je sama. Je tu otec dieťaťa, starí rodičia či známi, ktorí vám určite raz za čas nepovedia nie, ak budete chcieť na hodinu či dve vašu ratolesť postrážiť. Myslite aj na svoje aktivity, udržujte sa v aktívnej forme. Nevynechávajte kontakt s cudzím jazykom, pokiaľ ste ním plynule hovorili. Tri roky neustále v kontakte s detskou rečou vypadnete z tréningu. Nájdite si čas na čítanie kníh či pozeranie filmov v cudzom jazyku, nech môžete v práci svoju znalosť naďalej využívať. To isté sa týka komunikácia s ostatnými ľuďmi. Stretávajte sa aj mimo „mamičkovskú komunitu“ a riešte aj iné veci ako je vaše dieťa.

Vodičský preukaz je vašou výhodou na pracovnom trhu, no ak sa budete tri roky báť sadnúť si za volant, po ich uplynutí sa len ťažko vrátite na miesto vodiča. Taktiež nevyjdite zo športového kolobehu a udržiavajte sa aj vy v kondícii. Návrat na pracovné miesto tak budete mať omnoho jednoduchší.

Foto: pixabay.com