Čas strávený v prírode vám môže pomôcť zmierniť stres a úzkosť, zlepšiť náladu a zvýšiť pocity šťastia a blahobytu. Ide o akúsi ekoterapiu alebo kúpanie sa v náručí lesov. Ako ľudia sme boli predsa stvorení ako súčasť prírody a práve dnes, v pretechnizovanej dobe, sa snažíme o návrat späť, ktorý sa ukazuje ako riešenie na liečbu mnohých problémov.

Moderný spôsob, akým žijeme, sa radikálne zmenil, ale naše mozgy zostali rovnaké. Stále máme hlboké spojenie s prírodou a výskum dokazuje, že ak na tento fakt zabúdame, môžeme neskôr trpieť.

Pekné ubytovanie v Liptovskom Mikuláši, oblasti bohatej na prírodné scenérie, môže byť dobrý riešením, ako sa vyhnúť týmto nežiaducim príznakom.

Depresívna nálada bude preč

Obyčajná prechádzka v lese (podľa výskumu) ukázala, že pomáha bojovať proti depresii a dokonca len pohľadom na samotné lesy a zeleň z nemocničného priestoru pomáha pacientom, ktorí sa cítia zle.

Úzkosť sa stratí

Pravdepodobne viete, že pre váš stav mysle je dôležité a dobré aj cvičenie. Ale vedeli ste, že práca a pobyt v prírode, okrem iného, pomáha zmierniť úzkosť a v niektorých prípadoch vám vie nahradiť aj samotnú telocvičňu? Zvážte svoju najbližšiu dovolenku a oddych a naplánujte si pobyt v podobnom prostredí aj vy.

Prekrásny hotel Liptovský Mikuláš je vám plne k dispozícií. Navyše je to možnosť ideálnej ceny s dokonalým pomerom kvality, vďaka ktorej sa dostanete do tej najlepšej pohody.

90 minút denne vás postaví na nohy

Vedeli ste o tom, že 90-minútová prechádzka v prírode, čo je jeden aj pol hodiny, znižuje aktivitu v časti mozgu spojenú s negatívnym prežitím a podnetmi z okolia. Rovnaká prechádzka v mestskom prostredí ale nemá rovnaký účinok. Aj týmto spôsobom sa dá vyhnúť prípadným duševným ochoreniam, ktoré nás v poslednej dobe doslova devastujú.

Únava sa nedostaví

Máte svoju kvalitnú najlepšiu kávu a nedokázali by ste bez nej urobiť ani jeden dôležitý krok? Potrebujete energiu? Ste v práci zavalení množstvom povinností a úloh? Dokonca aj doma čelíte povinnostiam a ste vyčerpaní?

Ukázalo sa, že čas v prírode obnovuje naše duševné schopnosti ako je krátkodobú pamäť a spracováva 3 D obrazy. To znamená, že pobyt v prírode bude účinnou alternatívou a lacným riešením, ako sa dopracovať k novej energii.

Tých dôvodov a zaujímavých výsledkov je samozrejme oveľa viac, na krátkodobý pobyt v prírode by ste si ale nemali hľadať dôvody, no presvedčiť sa o pozitívnych dopadoch na vaše zdravie priamo v nej. Je to naozaj príjemné, tak to skúste!

Ako povedal Nelson Mandela: „Dobrá hlava a dobré srdce je vždy skvelá kombinácia“.

Foto: pixabay.com