Čiapky sú pre nás nevyhnutné aj mimo zimnej sezóny. Pred vetrom či nepríjemným chladom sa musíme naďalej chrániť. Aj keď sa už predierajú prvé slnečné lúče, čiapkou naďalej završujeme svoje outfity. Jarné obdobie patrí tenkým, jednovrstvovým čiapkam, baretkám či rôznym šiltovkám. Ako si však upraviť vlasy tak, aby sa nám účes pod čiapkou nezničil?

Čiapky rozhodne nie sú na to, aby vlasy zakrývali a nedovolili našim účesom zažiariť. Čiapky nám však neumožňujú učesať vlasy do akéhokoľvek tvaru a objemu. Účesy musíme prispôsobiť konkrétnemu tvaru a dizajnu čiapky. Hitom sú stále obľúbené padavé čapice beanie. Tie nás nielenže perfektne ochránia pred nepriazňou počasia, ale pridajú aj na našom celkovom imidži.

Účesy s objemným a štýlovým prevedením aj pod čiapkou!

Čiapkou sa má podporiť efekt nádherných a udržiavaných vlasov. Žiadne rozstrapkané končeky či vymytá farba vlasov nepatrí ani pod čiapku. Vaše vlasy neskrývajte v drdole, pretože pod klasickým strihom čiapky to pôsobí smiešne. Čiapka vám bude nekomfortne prekrývať hlavu a takýto účes vám aj tak pod čiapkou spľasne. Drdol je vhodné použiť k šatke.

K čiapkam, baretkám a šiltovkám nevyhnutne patria copy, padavé vrkoče, alebo len voľne rozpustené vlasy. Rozpustené vlasy pod čiapkou musia pôsobiť dokonale upraveným dojmom. To dosiahnete bujnými kučerami, ktoré si za pár minút vytvoríte kulmou alebo žehličkou.

Vlasy do vrkoča zapletajte po bokoch. Docielite tak efektnejší účes, ktorý mierne natupírujte, alebo nechajte pôsobiť jemne strapatým dojmom. Pod čiapkou je možné mať vlasy zapletené aj do tzv. rybieho chvosta. Mladistvý a nežne dievčenský účes vytvoríte dvomi copmi po stranách prevlečených cez gumičku do polovice. Zvyšnú časť vlasov obtočte okolo copov a prichyťte sponkami pod čiapkou. Aj takto sa dá zvádzať pôvabným účesom, štýlovou čiapkou a zvodným ženským úsmevom.

Foto: pixabay.com