Je pochopiteľné, že na svadbe, sa najviac pozornosti dostane neveste. Pekný účes na svadbu, by však nemal byť doménou len samotnej nevesty, ale rovnako všetkých – hlavná družička a svadobní hostia tiež nie sú výnimkou. Vkusný účes pre družičku musí spĺňať hneď niekoľko podmienok; musí ladiť so šatami, nesmie byť príliš honosný a predovšetkým, účesy pre družičky nesmú zatieniť svadobný účes budúcej mladomanželky.

Odporúča sa, aby družička zvolila vyčesané vlasy, najlepšie učesané do tradičného, elegantného drdolu. Tento veľmi obľúbený drdol, vychádza z klasického drdolu, ktorý však jemne zakrýva oblasť krku, pričom po stranách tváre, môžu visieť tenké, pramienky vlasov. Ak družička zatúži po náročnejšom účese, môže požiadať kaderníka aj o špeciálne zapletenie vlasov, pričom oddelené zapletené copíky vytvoria jednotný vrkoč v štýle tzv. vianočky. U svadobných hostí prevládajú jednoduchšie účesy – zväčša prirodzene rozpustené vlasy; praktickým pomocníkom je napríklad originálny štipec do vlasov.

Dokonalé svadobné účesy musia byť perfektne prichytené, musia skvele držať a na to ideálne poslúžia sponky do vlasov – najčastejšie ozdobené malými kvetinovými ozdobami. Takisto fixácia účesu je veľmi dôležitá, nezabudnite preto použiť kvalitný lak na vlasy, aby boli vaše vlasové účesy skutočne dokonalé!

Foto: Flickr.com, Video: Youtube.com