Po dovolenke v teple túži zrejme každý. Mnoho z vás je zvyknutých cestovať do teplých krajín počas leta, no prečo si neušetriť dovolenku, keď je aj v našich končinách dostatok slnka a teplota je pomerne vysoká, a využiť ju radšej v zime? Cestovné kancelárie ponúkajú rôzne dovolenkové zájazdy počas celého roka a skvelé akcie nie sú výnimkou. Ako sa dá kúpiť dovolenka za čo najlepšiu cenu tak, aby ste ušetrili?

Nezáleží kam, ale za dobrú cenu

V zimnom období máte veľkú výhodu pre seba, pretože nie veľa z vašich kolegov si bude rezervovať v práci dovolenku, a tak nebudete mať problém si ju zobrať kedykoľvek chcete. Napríklad aj v priebehu pár dní bez toho, aby ste to nahlasovali s dlhým predstihom. Ak máte takúto možnosť, využite ponuky last minute zájazdov, tie bývajú niekedy aj o polovicu lacnejšie voči pôvodnej cene. Navyše ak nemáte vybranú presnú destináciu, o to lepšie, lebo môžete zvoliť tú najnižšiu cenu v ponuke.

Bez sviatku

Vyhnite sa zájazdom, ktoré sú v dátumoch zahrňujúcich určitý štátny sviatok. Práve v takýchto prípadoch cena zájazdov stúpa, pretože väčšie percento ľudí chce využiť to, že si môže zobrať menej dni dovolenky a ušetriť si ich tak na neskôr. Tu sú potom last minute zájazdy nielen do Egypta, Turecka či napríklad na Madagaskar vypredané z veľkej časti aj na niekoľko mesiacov dopredu a cena má v takýchto prípadoch tendenciu skôr stúpať ako klesať. Vyberajte si dátumy bez sviatkov a pozrite sa za akciovú cenu na Zanzibar či Seychely.

V zime môžete za skvelú last minute cenu navštíviť aj Spojené arabské emiráty, kde sa poriadne vyhrejete. Taká predvianočná či novoročná dovolenka vám pripomenie leto a dodá energiu na druhú polovicu zimy. Prečo by ste mali platiť plnú sumu, keď môžete počkať na last minute ponuky a ísť tak napríklad aj na dve dovolenky?

Foto: pixabay.com